به گزارش صبح توس؛  حسين دهقان پور صبح امروز در جمع خبرنگاران گفت: در پی کسب اخباری مبني بر سرقت خودروهاي پرايد و وسايل داخل خودرو در شهر نيشابور، پی گیری موضوع با افزايش گشت‌های محسوس و نامحسوس در دستور پليس شهرستان قرار گرفت.

وی تصریح کرد: مأموران دايره تجسس كلانتري 12 جمهوري حين گشت زني در سطح حوزه استحفاظی به يك دستگاه خودرو پرايد مظنون كه با استعلام شماره پلاك خودرو از مركز 110 مشخص شد پلاك سرقتي است و همين موضوع باعث شد تيم گشت تجسس كلانتري با استفاده از علائم هشداردهنده خودرو را متوقف كنند.

فرمانده انتظامی شهرستان نیشابور تأکید کرد: متهم دستگيرشده در بازجویی‌های فني به 6 فقره سرقت خودرو پرايد و هشت فقره سرقت وسايل داخل خودرو و جعل پلاك با كمك و همدستي دوستش اعتراف و اظهار داشت: وجود مدارك و اسناد در داخل خودروها و هم‌چنین عدم استفاده از تجهيزات ايمني باعث ترغيب براي اين سرقت‌ها شد كه همدست اين متهم نيز در يك اقدام ضربتي ديگر دستگير شد.

وی همچنین با اشاره به گزارش چند فقره سرقت باطري خودرو در محدوده خیابان‌های شريعتي و كمال شهر نیشابور تصریح کرد: این موضوع در دستور كار پليس آگاهي این فرماندهی قرار گرفت.

وی افزود: كارآگاهان دايره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی با تجميع پرونده‌ها، تحقیقات میدانی گسترده‌ای را آغاز و متوجه شدند متهم پس از سرقت باطری‌ها با يك دستگاه خودرو پرايد از محل متواري می‌شود.

فرمانده انتظامی شهرستان نیشابور ادامه داد: همين سرنخ كافي بود تا متهم كه از سارقان سابقه‌دار بود شناسايي و پس از هماهنگي قضايي وي در يك اقدام ضربتي توسط پليس دستگير شد.

وی تأکید کرد: متهم در مواجهه با ادله و مستندات پليسي به 12 فقره سرقت باطري خودرو و دو عدد لاستيك زاپاس اعتراف كه با تشكيل پرونده جهت سير مراحل قانوني به مراجع قضائي معرفي شد.

انتهای پیام/