به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام حسن روحانی که در مسیر بازگشت از سفر به دو کشور آسیایی قرقیزستان و تاجیکستان به‌منظور زیارت بارگاه مطهر امام هشتم شیعیان، به مشهد سفر کرده بود، پس از زیارت ضریح مطهر حضرت ثامن الحجج، در دیدار با حجت‌الاسلام احمد مروی تولیت آستان مقدس رضوی بر ضرورت خدمت‌رسانی مطلوب‌تر به زائران و مجاوران آن حضرت تاکید کرد.

رئیس جمهور با بیان اینکه هدف آستان و دولت یکی و آن خدمت بیشتر به مردم است، افزود: دولت از هرگونه کمک و توجه در این زمینه فروگذار نمی‌کند و در کنار آستان خواهد بود.

وی ادامه داد: دولت برای ارائه کمک در زمینه طرح جامع حرم رضوی و همچنین بافت فرسوده اطراف حرم و رعایت هماهنگی‌های لازم شهرسازی با بافت معنوی و فرهنگی حرم آماده است.

روحانی با بیان اینکه دولت طی سال‌های گذشته به حکم وظیفه توجه ویژه‌ای به‌مشهد و به‌ویژه ساماندهی بافت اطراف حرم داشته است، اظهار کرد: دولت در حد توان برای ارائه خدمات مطلوب‌تر به مجاوران و زائران علی ابن موسی الرضا(ع) در کنار آستان قدس رضوی است.

تولیت آستان قدس رضوی نیز در این دیدار با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی، گفت: این آستان مقدس در مسیر سیاست‌های دولت و در کنار دستگاه‌های دولتی و عمومی در جهت خدمت به مردم حرکت می‌کند.

حجت‌الاسلام احمد مروی اشتغال را اصلی‌ترین نیاز اجتماع عنوان کرد و افزود: آستان رضوی خود را جدای از دولت نمی‌داند و در هماهنگی با هم در جهت تحقق سیاست‌های نظام حرکت می‌کنیم.

وی ادامه داد: استاندار و شهردار در هماهنگی کامل در خدمات به زائران، همراه آستان رضوی هستند و امیدواریم در همین راستا حرکت را ادامه دهیم.

تولیت آستان قدس رضوی خواستار توجه ویژه دولت به‌مطالبات آستان با توجه به‌ظرفیت‌های قانونی و امکانات موجود شد.

مروی موضوع تبدیل سرخس به‌منطقه ویژه آزاد را به‌نفع استان و کمک بزرگی به اقتصاد منطقه و استان دانست و با بیان اینکه تولیت آستان آماده همکاری در این زمینه است، افزود: طرح جامع اطراف حرم و بافت فرسوده نیازمند توجه ویژه دولت است.

وی همچنین در دیدار با رئیس جمهور بر لزوم همسانی ساخت‌وسازهای اطراف حرم با فضای معنوی و فرهنگی حرم رضوی تاکید کرد.

انتهای پیام/