به گزارش صبح توس؛ مجید طاهر پور در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: مجموعه جهاد کشاورزی خلیل‌آباد به‌عنوان متولی امر امنیت غذایی تمام تلاش خود را انجام می‌دهد تا بتواند رسالت خود را هر چه بهتر و مطلوب تر به سرانجام برساند.

وی با بیان اینکه شهرستان خلیل‌آباد از پتانسیل بالایی در بخش کشاورزی برخوردار است و 17 هزار هکتار اراضی زراعی و باغی دارد، خاطرنشان کرد: انگور مهم‌ترین و اقتصادی‌ترین محصول منطقه خلیل‌آباد است و تولیدی معادل 180 هزار تن انگور و 30 هزار تن کشمش در سال دارد.

مدیر جهاد کشاورزی خلیل‌آباد با تأکید بر اینکه اولین گام در راستای گسترش بخش کشاورزی و ارتقاء آن آموزش بهره بردار است، تصریح کرد: نهضت آموزش خوبی در بخش کشاورزی شهرستان صورت گرفت و شاهد افزایش 3.5 برابری کارگاه های آموزشی توسط کارشناسان کشاورزی بودیم.

وی آب را یکی از فاکتورهای مهم در بخش کشاورزی دانست و اذعان کرد: سال گذشته در بحث تجمیع چاه های کشاورزی و لوله گذاری اقدامات موثری انجام شد و نزدیک 3500 هکتار از اراضی باغی و زراعی تحت پوشش قرار گرفت که 85 درصد هزینه توسط دولت و 15 درصد دیگر توسط مردم پرداخت شد.

طاهر پور با اشاره به طرح مکانیزاسیون بخش کشاورزی شهرستان خلیل‌آباد، عنوان کرد: در حوزه مکانیزاسیون و تجهیز منطقه به ناوگان موتوری نزدیک دو میلیارد تومان تراکتور و ادوات معرفی شد و در سال جاری نیز این بحث به صورت تخصصی تر ادامه پیدا خواهد کرد.

وی با بیان اینکه بحث گاز رسانی مجتمع گلخانه ای کندر مراحل پایانی خود را طی می کند و با تخصیص اعتبار جدید تمام خواهد شد، تشریح کرد: 50 فارغ التحصیل بخش کشاورزی در این گلخانه می توانند از این مجتمع استفاده کنند و 15 واحد آن در حال بهره برداری است.

این مقام مسئول با تأکید بر اینکه در مجموع 3 هکتار گلخانه در شهرستان خلیل‌آباد وجود دارد، ابراز کرد: امیدواریم این میزان در پایان سال به 7 هکتار افزایش پیدا کند.

وی به اقدامات بخش گیاهان دارویی شهرستان اشاره کرد و افزود: 7 هزار نشاء گیاهان دارویی در سطح شهرستان توزیع شده است که 10 هکتار از اراضی باغی و زراعی شهرستان تحت پوشش گیاهان دارویی قرار دارد.

طاهر پور همچنین اظهار کرد: 7 هکتار از اراضی شهرستان در راستای اجرای طرح فراز یا تاک‌های ایستاده قرار دارد که به ازاء هر هکتار 40 میلیون تومان تسهیلات در اختیار کشاورزان قرار گرفته است.

انتهای پیام/