به گزارش صبح توس؛ سید ابوالقاسم موسوی صبح امروز در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار داشت: بیش از 750 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان با توجه به وضعیت مطلوب بارش باران در سال زراعی زیر کشت طالبی رفته است.

وی با بیان اینکه این میزان کشت نسبت به سال گذشته افزایش دو برابری داشته است، خاطرنشان کرد: کشاورزان شهرستان در کشت طالبی از روش مالچ یا تونل پلاستیک استفاده می کنند که این روش می تواند علاوه بر صرف جویی 55 درصدی مصرف آب، محصول را در برابر عوامل طبیعی آفات و بیماری‌ها محافظت کند.

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر با تأکید بر اینکه مبارزه با علف‌های هرز و زود رس شدن محصولات نیز از دیگر مزایای استفاده از این روش است، تصریح کرد: ترویج و توسعه روش‌های نوین کشت نظیر کشت نشایی توسط اداره ترویج و بهبود تولیدات گیاهی در دستور کار است که در پایان برداشت می توان در خصوص عملکرد آن نظر داد.

وی در پایان با بیان اینکه بیش از 90 درصد از طالبی‌های برداشت شده به شهرستان‌های هم‌جوار صادر می شود، اذعان کرد: پیش بینی می شود با توجه به بارش‌های مطلوب سال زراعی جاری، بیش از 30 تن در هکتار میانگین برداشت طالبی باشد که درآمدی بالغ‌بر 382 میلیون و 500 هزار ریال نصیب بهره‌برداران منطقه خواهد کرد.

انتهای پیام/