سعید فکوری، رئیس جمعیت هلال احمر قوچان در گفتگو با خبرنگار صبح توس با تشریح جزئیات حوادث رانندگی در این شهرستان گفت: در حوادث رانندگی 24 ساعت اخیر  جاده های اصلی و فرعی این شهرستان یک نفر کشته و چهار نفر مصدوم شدند.


وی با بیان اینکه اولین حادثه مربوط به واژگونی یک دستگاه کامیونت  در ساعت ۱۳:۳۸ دقیقه  دیروز بود، ادامه داد: این حادثه  در کیلومتر ۲۰ محور قوچان به فاروج  رخ داد و راننده کامیونت که دچار مصدومیت شده بود به صورت سرپایی در محل حادثه توسط عوامل پایگاه امداد و نجات بین شهری شهید بابا محمد رستمی مداوا شد.

وی با اشاره به حادثه دوم که منجر به کشته شدن یک کودک شد نیز افزود: ساعت ۱۷:۱۵ دقیقه عصر دیروز نیز واژگونی خودرو پراید در محور روستای گوجه به عوامل هلال احمر قوچان اعلام و بلافاصله نیروهای امدادی به محل حادثه اعزام شدند.

رئیس جمعیت هلال احمر قوچان خاطر نشان کرد:در  این حادثه از چهار نفر سرنشین خودرو، سه نفر مصدوم شده بودند که ۲ نفر توسط عوامل اورژانس ۱۱۵ و ۱ نفر با خودرو شخصی به بیمارستان موسی بن جعفر (ع) قوچان انتقال داده شدند و متاسفانه یک دختر بچه چهار ساله سر صحنه حادثه جان خود را از دست داده بود که پس از انجام اقدامات لازم تحویل عوامل شهرداری شد.

فکوری در پایان با اشاره به دو حادثه واژگونی خودرو در جاده قوچان فاروج نیز گفت: طی هفته گذشته نیز در اثر واژگونی یک دستگاه خودرو پژو 206 در محور قوچان فاروج سه نفر مصدوم و در حادثه مشابه دیگری و در اثر واژگونی یکدستگاه خودروی سواری پژو 405 در همین محور سه نفر مصدوم شدند.

قوچان دروازه ورود به خراسان رضوی و مشهد الرضا از سمت محور غرب و خراسان شمالی می باشد و سالانه بیش از 10 میلیون مسافر و زائر از این محور عبور می کنند.

در میان تمام محورهای ارتباطی و مواصلاتی قوچان محور قوچان – فاروج  و محور قوچان – درگز به دلیل آمار بالای حوادث جاده ای به ویژه واژگونی خودروها، یکی از خطرناک ترین محورهای مواصلاتی در شمال شرق کشور محسوب می شود و خراسان رضوی محسوب می شود.

انتهای پیام/