به گزارش صبح توس؛ اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان رشتخوار در فراز و نشیب ۷ ساله خود همچنان یک تابلو را در سردب این مجموعه یدک می‌کشد، اداره ثبت اسناد املاک شهرستان رشتخوار در سال ۹۱ بود که با آغاز به کار رسمی در این شهرستان مایه خوشحالی مردم شده بود، اما اکنون وعده های مسئولین و مشکلات نبود این نهاد مردم رشتخوار را کلافه و گلایه مند کرده است.

 

در چند ماه گذشته مسئولان شهرستان رشتخوار با اعلام اتمام فرایند کار راه اندازی اداره ثبت استاد و املاک رسمی شهرستان رشتخوار از راه اندازی این مجموعه به مردم خبر دادند، اما همچنان این نهاد تنها با تابلویی چند ساله بر سردرب آن در انتظار وعده های مسئولان برای راه اندازی مجدد و خدمت به مردم در این شهرستان است.

 

محمدیان از ساکنین روستاهای شهرستان رشتخوار در رابطه با مشکلات پیش آمده در رفع نشدن مشکل اسناد ملکی خود به خبرنگار ما گفت: حدود چند هفته ای برای رفع مشکل ملکی و کار سند زنی به ناچار به اداره ثبت اسناد و املاک تربت حیدریه مراجعه میکنم، که علاوه بر صرف زمان طولانی،رفت و امد در جاده خطرناک و هزینه های اضافی بر مشکلات من افزوده است، چرا مسئولان شهرستان فکری جدی در رابطه به مشکل مردم نمی‌کنند.

 

محمد داشگر از شهروندان و ساکنین شهر رشتخوار در این رابطه گفت: چندسالی هست به همت مدیران مسئول قرار بوده اداره ثبت اسناد در شهرستان رشتخوار اجرایی شود و مسیر تربت حیدریه از پیش پای مردم برداشته شود، ولی تاکنون فقط تابلوی سردرب آن نصب شده و عملا کاری در آن صورت نمیگیرد و برای کوچکترین کار ثبتی باید به شهرستان تربت حیدریه مراجعه کرد و معلوم نیست با طی این مسافت کار با موفقیت انجام میشود. یعنی مدیر یا بازرسین مربوطه هستند، یا رفتند ماموریت به توابع شهرستان تربت و چند روزی باید این مسیر را طی کنید . خواهشمند مدیران مربوطه به فراموشی نسپارند.

 

تیموری دیگر شهروند ساکن روستاهای شهرستان رشتخوار با درخواست از اجرای وعده های مسئولین در رابطه با اداره ثبت اسناد و املاک این شهرستان، گفت: با توجه به اینکه از شهرستان شدن رشتخوار حدود ۱۵سال میگذرد، هنوز شهرستان ما از داشتن اداره ثبت بی بهره است و چه بسا به دلیل بعد مسافت تا تربت حیدریه و عدم زمانبندی در دسترسی به اداره ثبت امکان رسیدگی به مشکلات در این حوزه برای ساکنین شهرستان فراهم نمی شود، این درحالی ست که شهرستان زاوه باقدمت ۴ ساله و مسافت کمتر دارای اداره ثبت میباشد.

 

علی میرزایی از ساکنین شهرستان رشتخوار با اشاره به انجام نشدن بیشتر کارهای اداری به دلیل بعد مسافت در رابطه با اداره ثبت اسناد در این شهرستان گفت: حدود چند ماه گذشته بود که رئیس شورای شهر رشتخوار در پیامی در کانال خبری شهرستان از اعلام راه اندازی اداره ثبت اسناد در آینده نزدیک خبر دادند، اما اکنون از این وعده حدود ۵ ماه بیشتر می‌گذرد و مردم همچنان برای کارهای اداری و ثبتی خود به اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان تربت حیدریه مراجعه میکنند.

 

حسین احمد پور رئیش شورای شهر رشتخوار در رابطه با مشکل پیش آمده و تاخیر د ر روند کار راه اندازی اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان رشتخوار به خبرنگار ما گفت: اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان رشتخوار تمام مراحل کاری و اداری آن انجام شده، و وسایل مورد نیاز این نهاد نیز منقل شده است، تنها مورد باقی مانده در رابطه با این اداره انضای تفاهم نامه ای است که برودی با حضور مسئولین استانی امیدواریم این موضوع و مشکل شهروندان و ساکنین عزیز در شهرستان برطرف و کار خدمت رسانی اداره ثبت اسناد  این شهرستان به مردم آغاز شود.

 

مرکز شهرستان رشتخوار با جمعیت حدود ۶۲ هزار نفر در ۲۲۰ کیلومتری مشهد مقدس قرار دارد.

 

انتهای پیام/