به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی دستجردی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه قوچان گفت: اندیشه مقاومت، قدرتمندترین سلاح هر ملتی است و توجه و شناخت توطئه های دشمنان اولین زمینه و بستر مقاومت محسوب می شود.

وی با بیان اینکه مقاومت کنش نیست بلکه واکنشی طبیعی است در برابر زورگویان جامعه و گرفتن حق، افزود: برخی مقاومت را مترادف جنگ و خونریزی معنا می کنند که این مساله ترفندی از سوی دشمنان است اما این در حالیست که جبهه مقاومت، جبهه احقاق حق است.

وی با بیان اینکه غرب متوجه شده است که توانایی مقابله و مبارزه با جریان و جبهه مقاومت را ندارد، ادامه داد: وزیر امورخارجه آلمان در سفر اخیر خود به ایران، ماموریت داشت  تا به گونه ای صحبت کند که جریان مقاومت را تضعیف نماید و این مساله استدلالی بر ناتوانی غرب در مبارزه با جریان مقاومت است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی قوچان با اشاره به تلاش غربی ها برای افزایش تنش ها با هدف تقویت دو صنعت پول ساز تصریح کرد:  اسلحه سازی و داروسازی دو محور اصلی  فعالیت های اقتصادی در غرب است، حال سوال این جاست که غرب در برابر این موضوع چه برنامه هایی برای تقویت این دو صنعت اقتصادی دارد که جواب آن در افزایش تنش های منطقه ای از سوی غرب می باشد.

حجت الاسلام دستجردی تاکید کرد:  درگیری غرب با جبهه مقاومت برای تقویت و  بسترسازی اینگونه فعالیت های اقتصادی است و حمایت از کارخانه های اسلحه سازی می باشد.

وی با اشاره به دیدار رهبر انقلاب با نخست وزیر ژاپن نیز خاطر نشان کرد: رهبر انقلاب اسلامی در گفتگو با نخست وزیر ژاپن با قدرت، دست رد به پیام های ترامپ زد و این نشان دهنده قدرت جمهوری اسلامی ایران است.

وی با بیان اینکه بیشتر مسائل اقتصادی جامعه امروز ما با مدیریت قابل حل است، یادآور شد: رهبر انقلاب اسلامی بارها حل مسائل و مشکلات اقتصادی را نوعی جهاد قلمداد کرده و حال سوال اینجاست چرا در کشوری که تمام مواد اولیه وجود دارد می بایست شاهد در صف ایستادن هموطنان برای دریافت قند و شکر باشیم؛ که از نظر ما این مساله ریشه در مدیریت مسئولین دارد نه مشکل تحریم.

امام جمعه قوچان در پایان با انتقاد از برخی رفتارهای هنجارشکنانه سفارت خانه های غربی در کشور نیز گفت: در جمهوری اسلامی ایران رفتار خودمختارانه سفارت خانه های کشورهای غربی معنا ندارد و برگزاری مهمانی های مختلط و کشف حجاب در ماه مبارک رمضان، دهن کجی به خون شهدا می باشد و دستگاه های امنیتی و دیپلماسی می بایست نسبت به این مساله توجه بیشتری داشته باشند.

  

انتهای پیام/