به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام محمدرضا عصمتی در خطبه های این هفته نمازجمعه تربت حیدریه با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در حرم امام (ره) افزود: در رابطه با هجمه شیطان که جهاد اکبر است به نیروی بازدارندگی نیاز داریم که این نیروی بازدارنده همان عشق و محبت به معبود است که در مسائل معنوی این لازمه حرکت است.

 

وی تصریح کرد: در جهاد اصغر که مقابله با دشمن خارجی است، نیروی بازدارندگی تجهیز همه جانبه است و ملت های آزاده باید در مقابله با دشمنان مجهز به تسلیحات نظامی باشند تا مستکبرین خیال حمله نظامی به ملت ها را نداشته باشد.

 

رییس حوزه علمیه مرحوم هراتی بیان کرد: در عرصه سیاسی قدرت بازدارندگی، امت اسلامی باید با بصیرت ویژه که شناخت همه جانبه دشمن از جمله نقاط قوت و ضعف و تفکرات اوست محقق شود.

 

خطیب جمعه تربت حیدریه گفت: در عرصه اقتصادی عامل بازدارندگی مردم و مسئولین باید با یکدیگر حرکت کنند و هریک به خوبی وظایف خود را به انجام دهند.

 

عصمتی بیان داشت: در عرصه اقتصاد مردم باید از تجمل گرایی و اشرافی گری پرهیز کنند و به مجاهدت در عرصه اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال گام بردارند.

 

وی افزود: باید به غرب به عنوان یک نیروی مستکبر نگاه کرد و نباید به آنها نزدیک شد.

 

خطیب جمعه تربت حیدریه با اشاره به سخنان دیروز رهبر معظم انقلاب در دیدار با نخست وزیر ژاپن که فرمودند : " من ترامپ را شایسته پیام دادن نمیدانم." افزود : این سخن برخاسته از حاکمیت اسلام و تربیت اسلامی است، ملت ما در فشار و تحریم به شکوفایی می رسد و می تواند بر روی پای خود بایستد و‌ روز به روز همانطور که در طول این چهل سال اتفاق افتاده شکوفاتر شود.

 

انتهای پیام/