به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام سید محمد کاظم طباطبایی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شهرستان کاشمر اظهار داشت: دیدار نخست وزیر ژاپن با رهبر معظم انقلاب در سطح عالی ارزشیابی شده است.

وی با بیان اینکه فرمایشات مقام معظم رهبری در این دیدار قاطع، محکم و عقلانی بود، خاطرنشان کرد: در این دیدار مطالب سنجیده، حکیمانه و قاطع بیان شد که نخست وزیر ژاپن را تحت تاثیر قرار داد.

خطیب جمعه کاشمر با تاکید بر اینکه نخست وزیر ژاپن به عنوان حامل پیام ترامپ به دیدار مقام معظم رهبری آمده بود، تصریح کرد: رئیس جمهور آمریکا آنقدر ضعیف و ذلیل شده که به هر چیزی برای نجات خود چنگ می اندازد.

وی همچنین اذعان کرد: رهبری خطاب به نخست وزیر ژاپن فرمودند که رئیس جمهور آمریکا اعتبار خود را از دست داده اند و قابل اعتماد و مذاکره نیست و اگر ترس از سلاح اتمی دارند بنده خودم سلاح اتمی را حرام می دانیم و دین و اعتقاد و باور ما این اجازه را به ما نمی دهد.

طباطبایی با بیان اینکه ترامپ یک عنصر فریبکار، دروغگو و عهد شکن است که به فکر حیله است، عنوان کرد: امام خمینی (ره) هم با قاطعیت می گفتند که آمریکا قابل مذاکره نیست و ما پیرو مکتب امام حسین هستیم و فریب این ستم کاران را نخواهیم خورد.

تثبیت قیمت ها بستر را برای رونق تولید فراهم می کند
وی با اشاره به اینکه برای تحقق رونق تولید که از زمینه های اقتصاد مقاومتی است باید نکاتی را مد نظر قرار دهیم، تشریح کرد: رونق تولید در صورتی جواب می دهد که قیمت ها تثبیت شود.

امام جمعه کاشمر با تاکید بر اینکه افسارگسیختگی قیمت اجناس، تولیدکنندگان و مصرف کنندگان را سرگردان کرده است، ابراز کرد: قوه مجریه باید بر تثبیت قیمت ها نظارت داشته باشد و تسهیلات را به موقع به تولیدکنندگان ارائه دهد.

وی با بیان اینکه تولیدکنندگان هم باید به تعهدات خود پی بند باشند، افزود: حمایت از دستمزد کارگران و امنیت شغلی کارگران یکی از زمینه های رونق تولید است و کارگران باید امنیت روانی داشته باشند تا بتواند کار خود را با وجدان بیشتری انجام دهد.

حجت الاسلام طباطبایی در پایان خاطرنشان کرد: همه موظف هستیم در این راستا حرکت کنیم نباید به غرب و بیگانه امید داشته باشیم.

انتهای پیام/