به گزارش صبح توس؛ احمد یزدان پناه، مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی صبح امروز در نشست خبری با اشاره برنامه ریزی های انجام شده برای برگزاری این رویداد، گفت: طبق برنامه هجدهمین نمایشگاه گل وگیاه و تجهیزات باغبانی و پنجمین نمایشگاه تجهیزات پارکی و شهربازی مشهد به صورت هم زمان از ساعت ۱۷ روز ۵شنبه آغاز می‌شود.

وی افزود: این نمایشگاه با حضور 350 شرکت در قالب ۷۵۰ غرفه در حدود۲۰هزار متر فضای مسقف و۲۰ هزار متر فضای روباز محوطه های نمایشگاه بین المللی مشهد ساماندهی شده و به مدت ۵ روز میزبان علاقه مندان به گل و گیاه و تجهیزات باغبانی و پارکی است.

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی سالن فردوسی و فضای باز نمایشگاه به منظور فروش انواع محصولات اعم از گل و گیاهان آپارتمانی، باغی، پارکی، فضای سبز، تزئینی، نهال ، بذر، کود، خاک گل، گلدان و ... در نظر گرفته شده است.

وی بیان کرد: سالن عطار نیز برای تولیدکنندگان تجیهزات پارکی و شهربازی در نظر گرفته شده است و غرفه های تولیدکنندگان گلهای شاخه بریده، اتحادیه ها و تعاونی های صنف گل و گیاه نیز در سالن بهار استقرار یافته اند.

یزدان پناه اظهار کرد: سازمان پارکها و فضای سبز، مناطق مختلف و پیمانکاران حوزه گل و گیاه شهرداری مشهد نیز حضور گسترده ای در این نمایشگاه دارند و طول برگزاری فعالیتها، دستاوردها و محصولات و خدمات خود را در سالن های ابوسعید، مولوی و انوری در معرض دید عموم قرار خواهند داد.

وی گفت: شرکت های خارجی تولید کننده گل و گیاه به صورت ۵ نمایندگی در قالب ۱۱غرفه از کشورهای ترکیه ، چین ، هلند ، آلمان و ایتالیا در این نمایشگاه حضور دارند و محصولات خود را در سالن بهار معرض دید علاقه مندان قرار خواهند داد.

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی بیان داشت: علاوه بر شرکت های بومی استان، شرکت هایی از استانهای تهران، البرز، شیراز، اصفهان، یزد، قم، همدان ، کرمان، خراسان های جنوبی و شمالی، آذربایجان غربی،گلستان، گیلان و مازندران نیز در هجدهمین نمایشگاه گل و گیاه و تجهیزات باغبانی مشهد شرکت دارند.

وی به استقبال خوب علاقه مندان از نمایشگاه گل و گیاه و تجهیزات باغبانی در سالهای گذشته، گفت: با توجه به اینکه نمایشگاه گل و گیاه سال ۹۸بزرگترین رویداد درزمینه گل و گیاه به لحاظ وسعت و تنوع در کشور به شمار می رود، پیش بینی میکنیم استقبال پر شورتری را از شهروندان مشهدی و زائران علی بن موسی الرضا(ع) نسبت به قبل شاهد باشیم.

یزدان پناه تصریح کرد: علاوه بر ترویج و آموزش ایجاد فضای سبز و گل کاری و همچنین نگهداری فضای سبز،گل و گیاه پارکی و خانگی به عنوان اهداف اصلی در این نمایشگاه تلاش خواهد شد، زمینه های لازم برای برای شادابی و طراوت جامعه از طریق احیا و اشاعه فرهنگ زیبای دوستی با طبیعت و سرسبزی فراهم شود.

گفتنی است، هجدهمین نمایشگاه گل و گیاه و باغبانی مشهد و پنجمین نمایشگاه تجهیزات پارکی و شهربازی مشهد همه روزه تا۲۷خرداد ماه از ساعت ۱۷الی ۲۴پذیرای بازدیدکنندگان خواهد بود و طبق برنامه ریزی نمایشگاه در روز جمعه ۲۴ خرداد ماه از ساعت ۱۰صبح دایر خواهد بود.

انتهای پیام/