به گزارش صبح توس؛ آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در مراسم تکریم و معارفه مسئول جدید دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه امام رضا(ع)، اظهار کرد: مشهد و خراسان با توجه به موقعیت عتبه امام رضا(ع) نه‌تنها از موقعیت ملی برخوردار است بلکه از یک موقعیت عظیم جهانی در جهان شیعه و جهان ولایتمدار برخوردار است.

وی ادامه داد: در ایام سال 32 میلیون زائر به‌عنوان جریان‌های مختلف اجتماعی در این شهر رفت‌وآمد دارند که 4 میلیون آنان زائران خارجی هستند، مدیریت این استان با حفظ ارزش‌های انقلاب، نظام و اسلام با این رفت‌وآمدها و رفتارهای خاص گردشگری کار ساده‌ای نیست.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی به تلاش جریان قدرت و ثروت برای ایجاد تغییر هویتی شهر امام رضا(ع) اشاره و بیان کرد: اگر عظمت امام هشتم و هویت این شهر به‌عنوان شهر امام رضا(ع) در تمام فراز و نشیب‌هایی که در برخورد با جریان‌های قدرت و ثورت برای بهره‌برداری از ویژگی‌های گردشگری در سرمایه‌گذار و بهره‌برداری اقتصادی انجام‌گرفته، حفظ شده است، با تدبیر و محوریت اقتدار سپاه امام رضا(ع) بوده است.

وی با بیان این‌که نماینده ولی‌فقیه در سپاه، تبلور فرماندهی کل قوا در این نهاد مقدس هست، افزود: مدیریت و فرماندهی سپاه در شکلی مدبرانه انجام‌گرفته که نه‌تنها به‌عنوان جلودار فعالیت‌های ارزشی، سیبل تهاجمات قرار نگرفته بلکه در همه مسائل و برنامه‌ها، عمدتاً تدبیر در همسوسازی سایر دستگاه‌ها در اجرای پایداری ارزشی بوده است.

آیت الله علم الهدی یادآور شد: سپاه امام رضا توانسته در همراهی بین دستگاه‌های قضایی، امنیتی و انتظامی در استان نقش ایفا کند؛ آنچه قابل‌توجه است، هماهنگی و همپایی نهاد مقدس حوزه نمایندگی ولی‌فقیه طی 10 سال گذشته با حرکت عظیم مقتدرانه و پرصلابت سپاه امام رضا(ع) است.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی به خطر وجود جریان تحجر در جامعه اشاره کرد و گفت: جریان تحجر، هم تحجر تشکیلاتی و هم تحجر توده‌ای در مشهد وجود داشته که مسئله خطر و آسیب تحجر برای نظام و انقلاب شاید به‌مراتب بیشتر از خطر سکولار سازی جامعه است، درواقع، بنیان سکولاریسم در نظام و جامعه ما، جریان تحجر است که به تمام ابعاد سکولاریسم در کشور ارزش داده و قداست می‌بخشد.

وی اضافه کرد: در جریان فتنه 88، جریان تحجر به‌طور غیرمستقیم در حمایت از فتنه وارد عرصه شد که پس از اقداماتی که سپاه انجام داد، تحجر تشکیلاتی که در دوران فتنه شکل‌گرفته بود برچیده شد و تحجر توده نیز کمرنگ شد.

آیت الله علم الهدی با اشاره به نقش تاثیرگذار سپاه و نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام رضا(ع) در مقابله با فتنه 88، گفت: دشمن و ضد انقلاب قصد داشت تا در دهه آخر صفر فتنه دیگری را در مشهد راه بی اندازد اما سپاه امام رضا(ع) با ورودی که به این موضوع داشت باعث عقب رانده شدن آن ها شد.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی در پایان با تقدیراز اقدامات بسیار خوب حجت الاسلام حسینی در سمت مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه امام رضا(ع)، خاطرنشان کرد: در جمعی خصوصی که به محضر رهبری مشرف شدیم، ایشان خطاب به دیگر حضار فرمودند ببینید سپاه در مشهد چه اقداماتی انجام داده است تا در دیگر جاها نیز همان اقدامات انجام شود.
انتهای پیام/