به گزارش صبح توس؛ سردار ماشاالله جان نثار، فرمانده مرزبانی استان خراسان رضوی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در تشريح اين بیان داشت: این حجم از مواد مخدر طی عملیات های جداگانه در حوزه استحفاظی هنگ مرزی تایباد در 72 ساعت  گذشته کشف شده است.
وي افزود: در پی اشرافیت اطلاعاتی مرزبانان این فرماندهی در حوزه استحفاظی هنگ مرزی تایباد مقدار 57 کیلو و 270 گرم موادمخدر از نوع تریاک و 7 کیلو و 400 گرم از نوع حشیش را کشف و قاچاقچیان را در این رابطه دستگیر و روانه مراجع ذی صلاح کردند.
عالی ترین مقام مرزبانی استان همچنین بیان داشت: طی یک عملیات دیگر مرزبانان سرزمین خورشید موفق به کشف 47 کیلوگرم مواد افیونی متشکل از انواع شیشه، تریاک و هروئین شدند که در این رابطه نیز دو قاچاقچی موادمخدر دستگیر و برای پیگیری جرم به مراجع مربوطه دلالت داده شدند.
فرمانده مرزبانی استان خراسان رضوی در ادامه گفت: مرزبانان هنگ مرزی تایباد نیز پس از دستگیری یک تبعه افغان از وی 675 گرم هروئین فشرده که قصد عبور آن را از مرز به صورت بلعی را داشت کشف کردند.
سردار جان نثار در پايان خاطر نشان كرد: مرزهای تحت الحفظ مرزبانان سرزمین خورشید اولین و محکمترین سد برای جلوگیری از ورود موادمخدر به داخل کشور است و برخورد قاطع با قاچاقچیان مواد مخدر سرآغازی برای ساختن جامعه ای سالم و عاری از معضل شوم اعتیاد است.

انتهای پیام/