حجت الاسلام علی بهمنی، امام جمعه شهرستان شاندیز در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس، با اشاره به اینکه انقلاب ما بر اساس مقاومت پدید آمده است اظهار کرد: امام خمینی(ره) مقابل ظلم شاه ایستاد و مقاومت کرد و مردم نیز مشکلات و سختی‌ها را تحمل کردند تا انقلابمان به پیروزی رسید.

وی افزود: پس از پیروزی انقلاب نیز به دلیل مقاومت و ایستادگی جمهوری اسلامی در مقابل استکبار جهانی همواره کشور در زمینه‌های مختلف مانند زمینه علمی، فرهنگی و اجتماعی در حال پیشرفت بوده است که البته این مقاومت هزینه‌هایی برای این کشور داشته است.

حجت الاسلام بهمنی با اشاره به جنگ 8 ساله در مقابل دشمنان انقلاب اسلامی، گفت: ایستادگی و مقاومت در مقابل دشمنان بدون هزینه نبوده و شهدای دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم و شهدای هسته ای نمونه‌های این هزینه هستند اما همواره هزینه سازش بیشتر از مقاومت است.

امام جمعه شاندیز تأکید کرد: مذاکره چیزی جز هزینه برای انقلاب اسلامی نداشته است و مذاکره جزو تاکتیک های دشمن برای تحمیل خواسته هایش به ما بوده و نمونه آن برجام است که ما در این مذاکره جهانی که چندین کشور دیگر پای آن را امضا کردند اما ناگهان آمریکا به صورت یک جانبه و بدون توجه به قوانین بین المللی از آن خارج شد.

وی با اشاره به اینکه دشمن در مذاکره تنها به دنبال گرفتن امتیاز از ماست، خاطر نشان کرد: تفکر سازش همان تفکر لیبرالیستی است که هیچ فایده ای برای کشور و مردم نداشته و تنها باعث دادن امتیاز بیشتر به دشمن شده است.

حجت الاسلام بهمنی تصریح کرد: جبهه مقاومت در هر نقطه ای که حضور پیدا کرد پیروزی شد و نشان داده که مقاومت پیامدی جز خیر و برکت ندارد و بهترین الگو برای کشورهای اسلامی است و اگر این مقاومت وجود نداشت امروز عراق، سوریه، لبنان، فلسطین و یمن از دست مسلمانان خارج می‌شد و زیر پای دشمنان له می‌شدند.

انتهای پیام/