اردشیر کارآمد ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار صبح توس با تشریح جزئیات اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در شهرستان قوچان گفت: باتوجه به اینکه 25 درصد افراد بالای 30 سال جامعه به بیماری فشار خون مبتلا می باشند، پیش بینی می شود حدود 24 هزار نفر از شهروندان قوچانی نیز به این بیماری مبتلا باشند.

وی با بیان اینکه فشار خون عامل اصلی بروز بسیاری از بیماری‌ها از جمله بیماری های قلبی، کلیوی و سکته‌ها محسوب می شود و عاملی زیرساختی برای ابتلا به بیماری‌های ثانویه  بوده و متاسفانه این بیماری در اغلب اوقات بی علامت و بدون نشانه است،  ادامه داد: در طرح ملی کنترل بیماری فشار خون افراد بالای 30 سال گروه هدف بوده اما باتوجه به شرایط مادران باردار و بیماران کلیوی که در معرض آسیب های بیشتری نسبت به این بیماری قرار دارند بدون در نظر گرفتن سن، این دو قشر نیز در این طرح غربال می شوند.

وی با بیان اینکه برای اجرای طرح غربالگری فشار خون، 10 ایستگاه کنترل فشار خون در قوچان راه اندازی شده است، تصریح کرد: این ایستگاه ها در پارک نشاط، پایانه مسافربری خیابان شهید بهشتی، دبیرستان امیر کبیر، ایستگاه شهید رضا ایراندوست، میدان آزادی، پارک شهید فهمیده، باغ ملی، پارک حضرت فاطمه زهرا(س)، میدان مرکزی و فلکه شهرداری آماده ارائه خدمات به شهروندان می باشند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان قوچان یادآور شد: طبق برنامه ریزی های انجام شده طرح بسیج ملی کنترل فشار خون از 27 اردیبهشت ماه آغاز و تا 15 تیرماه ادامه خواهد داشت.

کارآمد در پایان گفت: علاوه بر 10 ایستگاه پیش بینی شده، تیم هایی در بیمارستان شهدا و موسی بن جعفر(ع) نیز آماده ارائه خدمات به شهروندان می باشند و همچنین تمام این اقدامات در مراکز خدمات جامع سلامت ارائه شده و شهروندان می توانند به این مراکز نیز مراجعه نمایند.

انتهای پیام/