به گزارش صبح توس؛ ظهر شنبه نشست خبری سید مسعود ریاضی، رئیس کمیسیون عمران توس شورای شهر مشهد در ساختمان شورای شهر مشهد برگزار شد.

خبرنگار صبح توس در این جلسه پیرامون اظهارنظر مسعود ریاضی درباره قتل همسر نجفی، شهردار سابق تهران در صفحه اینستاگرامی‌اش، پرسید که آیا با این ادبیات به دنبال جرم‌زدایی از یک قاتل هستید و مرز سیاسی گری شما تا کجاست که در اظهارنظر خود بیان کردید که به شعورتان توهین شده است؟

ناگهان خبرنگار ایرنا، شهرآرا و پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد با طرح این موضوع که بیان این سؤال مناسب این جلسه نیست به کمک رئیس کمیسیون عمران توس شورای شهر مشهد آمدند تا سؤال خبرنگار صبح توس بی‌پاسخ بماند. اما ریاضی از این خبرنگار خواست تا به‌صورت خصوصی جواب سؤال‌هایش را بگیرد.

پس‌ازاین جلسه، ریاضی در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس گفت: اظهارنظر بنده در صفحه اینستاگرامی که یک صفحه شخصی است منتشرشده و در اینستاگرام هرکسی می‌تواند دنبال کننده شما باشد.

وی ادامه داد: در مورد اینکه این قتل، اتفاق افتاده است یا نه قضاوت نکردم و این قضاوت با قضات و مراجع قضا است که آیا این قتل انجام‌شده است یا انجام‌نشده.

ریاضی، شهردار سابق تهران را تنها یک مظنون خطاب کرد و گفت: تا زمانی که جرم یک فرد ثابت نشود نمی‌توان آن را مجرم دانست و در مورد مقصود مظنون نیز قضاوتی ندارم.

رئیس کمیسیون عمران توس شورای شهر مشهد ادامه داد: روالی که این مسئله مطرح می‌شود یک‌روال طبیعی نیست و این اتفاق برای من ثقیل است.

ریاضی تصریح کرد: در صفحه اینستاگرامی خود نوشتم که کسی که از کلاس ششم دبستان تا پایان دانشگاه همیشه در سطح ملی شاگرد اول بوده و شخصی که در حد وزیر و شهردار بوده، علاوه بر هوش ریاضی بالا، هوش اجتماعی بالا و هوش سیاسی بالایی نیز داشته زیرا هیچ‌کس به‌راحتی وزیر نمی‌شود و قطعاً یک سری مراحل را طی می‌کند.

وی ادامه داد: این به ذهن ثقیل می‌آید که برای چنین موضوعی، چنین سناریوی ساده‌ای چیده شود و آقای نجفی با خون سردی صحبت می‌کرد و اینکه چنین کسی بدون نیت قبلی دست به قتل یک فرد بزند برای من قابل‌هضم نیست.

عضو شورای شهر مشهد در پاسخ به این سؤال که آیا اگر مقتول از نزدیکان شما نیز بود بازهم چنین اظهارنظری می‌کردید، گفت: در اظهارنظر من نه اهانتی کردم، نه اصل جرم و نه اصل اتهام را کتمان کرده‌ام و تنها نحوه ارائه این موضوع و اینکه چقدر این سناریو ساده است را نمی‌توانم باور کنم.

ریاضی در پاسخ به این مطلب که عده‌ای با سیاسی‌کاری به دنبال جرم‌زدایی از شهردار سابق تهران هستند، بیان کرد: من به دنبال جرم‌زدایی نیستم و تنها در صفحه اینستاگرام خود اظهارنظر شخصی خود را بیان کردم.

رئیس کمیسیون عمران توس شورای شهر مشهد همچنین در جواب این سؤال که آیا چنانچه فرد دیگری جز شهردار سابق تهران بود، این‌چنین به دفاع از او می‌پرداختید، گفت: هیچ شناخت قبلی از آقای نجفی نداشتم و چیزی که در اینستاگرام خود قراردادم دو صفحه بوده و در صفحه دوم نوشته بودم که به دنبال رد اتهام و جرم از مظنون نبوده و قصد اهانت به خانواده داغ‌دار را نداشتم.

لازم به ذکر است چند روز گذشته ریاضی در صفحه اینستاگرامی خود نوشت: نجفی چون آیکیوی بالا 140 داره و شاگرد اول بوده، نمی تواند قاتل باشه ....

انتهای پیام/