به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام هادی صاحب قرانی ظهر امروز در مراسم پایانی راهپیمایی روز جهانی قدس در تربت‌حیدریه اظهار کرد: اگر شخصی خودش را طرفدار صهیونیست نامید هرگز دوست مؤمنین نیست چون اعتقادی به غیر انسان بودن یهود ندارند و جریان افراطی یهود معتقد است هیچ انسانی جز یهود در عالم نیست و بقیه حیوان و به‌ظاهر انسان‌اند که کشتن آن‌ها با سایر حیوانات تفاوتی ندارد.

 

وی تصریح کرد: اگر امروز می‌بینیم برای کشتن کودک شش‌ماهه و زن و پیر و جوان تفاوتی قائل نیستند ریشه در همین اعتقادات دارد و خود را نژاد برتر می‌دانند و این تفکر غلط نیز ریشه در تاریخ یهود دارد.

 

صاحب قرانی خاطرنشان کرد: اعتماد به استکبار غضب الهی را شامل حال جامعه می‌کند زیرا خدا در قرآن فرموده که یهود و نصاری از ما راضی نمی‌شود تا به تبعیت کامل آن‌ها درآییم.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی تأکید کرد: مسئله فلسطین مسئله سیاسی نیست، بلکه مسئله اعتقادی و برخاسته از دین است و کسانی که اسلام انقلابی را دنبال می‌کنند نمی‌توانند ساده از کنار روز جهانی قدس بگذرند.

 

وی اضافه کرد: امت اسلامی با حمایت از روز قدس به‌عنوان حیات اسلام دین مبین خدا را زنده نگه می‌دارند و لذا امام راحل این ابتکار را اجرا کردند که در یک ماه عبادی و روز معنوی یعنی جمعه آخر ماه رمضان امت اسلامی حول محور وحدت بر این مسئله اعتقادی و دینی تأکید داشته باشند.

 

دشمن با جنگ روانی و اقتصادی به دنبال تضعیف اراده‌هاست

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی تأکید کرد: ابزار دشمن در این دوران برای مقابله با امت اسلام، سیاه نمایی و جنگ روانی است تا اراده تمدنی انسان‌ها در مبارزه با جبهه کفر را تضعیف کند لذا هر قیامی وابسته به اراده قوی است.

 

وی افزود: دشمن بر این باور است اگر اراده مردم ضعیف شود و مطالبات امام جامعه روی زمین بماند بی‌شک پیروز میدان است لذا از ابزارهای جنگ نرم استفاده می‌کند و این نقشه مختص جریان اسلام و شیعه نیست بلکه همه افکار عالم را شامل می‌شود.

 

صاحب قرانی بیان داشت: جنگ اقتصادی دومین دستاویز دشمن است تا با فشارهای اقتصادی و معیشتی اراده مردم را ضعیف و به نقشه خود جامعه عمل بپوشاند.

 

وی در بیان راهکار مقابله با این توطئه‌ها افزود: نخستین راهکار در این مسیر بصیرت افزایی است، لذا اگر نتوانیم تحلیل‌های مناسب پیرامون موضوعات مختلف داشته باشیم دشمن ما را زمین‌گیر خواهد کرد.

 

او بیان داشت: گواه این ادعا دوران هشت سال دفاع مقدس است که رزمندگان اسلام در سخت‌ترین شرایط با بصیرت جبهه استکبار را به‌زانو درآوردند.

 

صاحب قرانی ادامه داد: دومین راهکار حفظ روحیه انقلابی گری است که بارها مورد تأکید رهبری قرارگرفته که شامل همه اقشار مردم می‌شود و با این شاخصه می‌توان وعده‌ها را محقق کرد.

 

وی افزود: روحیه انقلابی برای اقدام به‌موقع و اثرگذار شجاعت دارد و اهل ترس و تطمیع نیست و از هیچ‌کس جز خداوند متعال نمی‌هراسد.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: ابتکار در روحیه انقلابی بن‌بست شکنی در جامعه است که برای پیروزی و نصرت الهی لازم است زیرا در سخت‌ترین شرایط راه بر روحیه انقلابی بسته نمی‌شود.

 

وی سومین راهکار را حفظ روحیه امید به آینده دانست و افزود: امتی که پرچم سبز مهدوی بر فراز اوست و انسانی که منتظر واقعی باشد در شرایط سخت ناامید نمی‌شود چون می‌داند منجی در عالم وجود دارد و برای نشان دادن خواستار رشد جامعه اسلامی در هرجایی که خدمت می‌کند با عمل خود انتظارش را به امام زمان عجل الله نشان می‌دهد.

 

صاحب قرانی بیان کرد: چهارمین راهکار نهراسیدن از دشمن است و انسان مؤمن با تکیه‌بر نصرت الهی از هیچ‌کس نمی‌ترسد چراکه مقاومت و ایستادگی بیت الغضب مبارزه با استکبار جهانی است.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی تأکید کرد: وحدت کلمه در کنار همه این شاخصه‌ها ضروری است و اگر همه حول محور توحید و ولایت جمع شوند بی‌شک آسیبی به امت اسلامی نخواهد رسید، لذا سلایق محترم اما همه باید تحت اقامه ولایت وحدت کلمه داشته باشیم.

 

انتهای پیام/