به گزارش صبح توس؛ محمدعلی جباری رئیس هلال احمر سبزوار صبح امروز در جمع اصحاب رسانه با بیان اینکه در هنگام مراجعت تیم با گزارش حضوری مبنی بر اینکه زن‌وشوهری که مهمان بوده و آب آن‌ها را برده است عملیات نجات به شکل دیگری شروع شد، اظهار کرد: این حادثه در روستای خسروجرد سبزوار در کیلومتر ۱۵ محور سبزوار به شاهرود رخ داد و خوشبختانه کودکان در صحت کامل تحویل خانواده‌هایشان شدند.

وی افزود: از سوی دیگر اما طبق گزارش عوامل امدادی هلال‌احمر سبزوار در این روستا، جریان شدید آب و سیلاب ۷ خودرو را با خود برده که یکی از آن‌ها دارای دو سرنشین خانم و آقا بوده که نجات گران یکی از سرنشینان را به‌سلامت یافته‌اند.

همچنین گفتنی است براثر سیلاب دیشب بیش از 50مورد از منازل همشهریان دچار آب‌گرفتگی شد که با حضور به‌موقع نیروهای خدماتی و شهرداری از این منازل رفع آب‌گرفتگی شد.

در ادامه محمد نقابی دبیر ستاد مدیریت بحران شهرداری سبزوار با بيان این‌که هم‌اکنون مشكلي ازنظر آب‌گرفتگی در سطح شهر سبزوار نداريم، اضافه كرد: در حال حاضر همه نیروهای سازمان‌های آتش‌نشانی و خدمات ایمنی، مدیریت پسماند، فضای سبز و سازمان عمران و بازآفرینی و همچنین اعضای ستاد مدیریت بحران شهرداری همچنان در حال آماده‌باش و مشغول مرمت و ترمیم بندهای خاکی سیل بند شمال غرب هستند.

به گفته وي، همه امكانات شهرداري ازجمله 500 نيروي خدمات شهري کلیه ماشین‌آلات سازمان‌های عمران و آتش‌نشانی برای جمع‌آوری آب‌های سطحي مشغول خدمات‌رسانی در سطح شهر بودند.

انتهای پیام/