به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام حسن جهانشیری امام جمعه شهرستان رشتخوار ظهر امروز در جمع پرشور نمازگزاران این هفته مسجد علی بن ابیطالب شهر رشتخوار با تأکید بر اینکه باید قدردان فرصت پیش آمده در شبهای قدر باشیم، گفت: باید با شب زنده داری در شب های قدر، و آماده کردن زمینه خودسازی، کاری کنیم که این خودسازی ذخیره آخرت ما شود.

 

وی در ادامه در رابطه با گرامیداشت سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر با اشاره به جمله حضرت امام خمینی (ره) که خرمشهر را خدا آزاد کرد، گفت: وقتی بندگان خدا در مسیر خدا قرار می‌گیرند و در صحنه‌های سخت شرکت و با دشمن می‌جنگند و کاری می‌کنند که ظلم دشمن به خودش بازگردد، این مفهوم را می رساند که بندگان خدا باعث آزادی خرمشهر شدند.

 

حجت‌الاسلام جهانشیری در ادامه همین مطلب، افزود: ما امروز مدیون زحمات شهدا که برای خدا جنگیدند، هستیم، ما امروز به سوم‌ خرداد افتخار می کنیم و هدف ما نیز این است، که با ادامه دادن این راه قدس شریف را از دست اسرائیل غاصب نجات دهیم.

 

خطیب نماز جمعه شهرستان رشتخوار همچنین با تاکید بر اینکه امروز نیز ما برای مقابله با دشمن به جوانان مومن و انقلابی در کشور نیاز داریم، افزود: هر کجایی که دشمن قصد نفوذ به کشور را داشته باشد، نیاز ما به حضور جوانان انقلابی در آن صحنه است، امروز بهترین الگو برای جوانان ایران اسلامی آن جوانانی هستند، که در طول دوران دفاع مقدس کارهای بزرگ از خود به یادگار گذاشتند.

 

وی  در ادامه با اشاره به اینکه در واقعه ۳ خرداد کسی فکرش را هم نمی کرد که ما بتوانیم خرمشهر را آزاد کنیم، اذعان داشت: یک روز خرمشهر مرز ماست و امروز فضای مجازی که نباید اجازه دهیم که دشمن از این فضا و از این طریق به جوانان ما نفوذ کند.

 

امام جمعه رشتخوار در ادامه با اشاره به بحث سبک زندگی و تاکید مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب در این رابطه گفت: باید سبک زندگی ما سبک اسلامی داشته باشد، نه اینکه اجازه دهیم که غرب برای خود در این سرزمین سرباز تربیت کند، روش زندگی را با نفوذی که ایجاد میکنند به مصرف‌گرایی و اشرافگرایی برسانند، امروز قطعاً یکی از راه‌های پیشرفت ما این است که سبک زندگی ما اسلامی باشد.

 

انتهای پیام/