به گزارش صبح توس؛ کارخانه پردیس کاغذ پاژ شهر خرو حدود دو سال قبل طی تصمیم شورای تأمین استان خراسان رضوی مبنی بر انتقال تا تاریخ 28 فروردین 98 اجازه فعالیت دریافت کرد که درنهایت انتهای فروردین‌ماه امسال رسماً به دستور دادستان کارخانه تعطیل شد.

در پی این تعطیلی و عدم انجام تعهد مالکین کارخانه مبنی بر استخدام نیروی این کارخانه در کارخانه منتقل‌شده و دیگر شرکت‌های وابسته، تعداد 130 نفر بیکار شدند و چند روز قبل با تجمع جلو فرمانداری به وضعیت شغلی خود اعتراض کردند.

اما در پی اظهارنظر یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی شهرستان‌های نیشابور و فیروزه مبنی بر فعالیت مجدد کارخانه پردیس کاغذ پاژ که طی چندین سال گذشته با تولید بوی نامطبوع مردم را آزاد داده بود موج جدید از اعتراض را در شهر خرو ایجاد کرد.

هاجر چنارانی نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی در رابطه با این موضوع در گفت‌وگو با خراسان گفته بود: با شکایت مردم و ورود دستگاه قضایی این کارخانه پلمب‌شده و اکنون مشکل و دغدغه ما  بیکاری 130 کارگر آن مجموعه است، در این خصوص با استاندار صحبت کردم و به‌زودی جلسه‌ای در این خصوص تشکیل خواهیم داد تا کارخانه تنها در یک نوبت و نه سه نوبت به فعالیت خود ادامه دهد.
پس از این ماجرا امام‌جمعه شهر خرو در خطبه‌های نماز جمعه به این اظهارنظر واکنش نشان داد و گفت: یکی از نمایندگان مجلس در مصاحبه با روزنامه خراسان گفته بود ما پیشنهاد می‌کنیم که کارخانه کارتن در یک شیفت فعالیت نماید ما به نمایندگان و مسئولان می‌گوییم اول شما بیایید یک سکونت‌گاهی برای مردم شهرک امام رضا (ع) بسازید که قطعاً نمی‌توانید و مردم را منتقل نمایید و بعد آن‌وقت بیایید نه‌تنها در یک شیفت بلکه در چهار شیفت این کارخانه را فعال کنید.

امام این کش‌وقوس‌ها ادامه داشت تا که امروز تعدادی از مردم روزه‌دار شهر خرو با تجمع جلو فرمانداری نیشابور اعتراض خود را به گوش فرماندار و دیگر مسئولین شهرستان رساندند.

اما معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرماندار نیشابور با حضور در جمع مردم معترض گفت: موضوع را به فرماندار منتقل کردم و ایشان به علت حضور در جلسه‌ای در مشهد پیامکی ارسال کردند.

حمید حقیقی متن پیام فرماندار را به این صورت عنوان کرد: این واحد پلمپ است و قرار نیست بازگشایی شود، تجمع معنایی ندارد.

حال باید دید در شرایطی که جامعه خرو در التهاب این اظهارنظر است، هاجر چنارانی برای جبران حرف خود چه اقدامی انجام خواهد داد.

انتهای پیام/