به گزارش صبح توس؛ سردار مجتبی غفور پور، فرمانده قرارگاه امنیتی، اجتماعی شهید برونسی سپاه امام رضا(ع)، ظهر امروز در نشست خبری این قرارگاه به مناسبت توزیع بسته‌های معیشتی در حاشیه شهر مشهد، اظهار کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توفیق داشت تا در ماه مبارک رمضان و در شهر مقدس مشهد و با توجه به حجم بالای نیازمندان که در حاشیه شهر مشهد سکونت دارند، بسته‌های معیشتی را تهیه و در اختیار این نیازمندان قرار دهد.

وی افزود: با تأکید و مساعدت فرمانده کل سپاه انقلاب اسلامی، سردار سلامی، 5000 بسته معیشتی که هر بسته ارزش ریالی حدود 3 میلیون ریال را داراست تهیه و توزیع آن در حاشیه شهر مشهد از امروز شروع می‌شود و در اختیار محرومین قرار می‌گیرد.

غفور پور در خصوص اقدامات قرارگاه شهید برونسی سپاه امام رضا(ع) گفت: از ابتدای تأسیس این قرارگاه در سال 94، حدود 130 هزار بسته معیشتی که شامل پوشاک، خوراکی، لوازم‌التحریر و لوازم ورزشی در اختیار محرومین حاشیه شهر مشهد مقدس قرار گرفته است.

فرمانده قرارگاه امنیتی، اجتماعی شهید برونسی سپاه امام رضا(ع) ادامه داد: از سال 94 تاکنون حدود 1200 سری جهیزیه به ارزش 50 میلیارد ریال در اختیار زوج‌های جوان نیازمند ساکن در حاشیه شهر مشهد قرارگرفته است.

وی از اجرای 1250 پروژه عمرانی با کمک بسیج سازندگی خراسان رضوی در حاشیه شهر مشهد خبر داد و خاطرنشان کرد: این 1250 پروژه شامل بازسازی و ساخت چند صد دستگاه منزل مسکونی برای محرومان، مرمت مساجد حاشیه شهر، مرمت و نوسازی مدارس بوده است.

غفور پور تصریح کرد: با اقدامات بسیج و سپاه در حاشیه شهر بخشی از محرومیت در این نواحی کاسته شد و دومین تأثیر این اقدامات در بالا بردن روحیه مردم محروم بوده است و آن‌ها متوجه شده‌اند که نظام انقلاب اسلامی آن‌ها را فراموش نکرده و این نظام به آن‌ها توجه دارد و به دنبال رفع نیازها و محرومیت‌های آن‌ها است.

فرمانده قرارگاه امنیتی، اجتماعی شهید برونسی سپاه امام رضا(ع) با بیان اینکه میانگین سکونت در حاشیه شهر خراسان رضوی نسبت به میانگین سکونت در حاشیه شهر کل کشور بالاتر است، افزود: قرارگاه شهید برونسی از ابتدای فعالیت خود تاکنون وضعیت این افراد را زیر نظر قرار داده و در حال حاضر بخش عمده‌ای از افراد ساکن در این منطقه توسط این قرارگاه تأمین می‌شوند.

وی ادامه داد: همزمان با ولادت امام رضا(ع)، 300 سری جهیزیه به نیازمندان حاشیه شهر اهدا شد و در عید نوروز نیز 3 هزار بسته معیشتی در حاشیه شهر توزیع شد.

انتهای پیام/