به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام سید جواد خاتمی شب گذشته در ضیافت افطاری ویژه دانشجویان اتباع  افغانستانی دانشگاه حکیم سبزوار با اشاره به وجود اشتراکات زیاد بین دو ملت اظهار داشت:  این اشتراکات ما را بر آن خواهد داشت تا با تقویت همکاری‌ها این اشتراکات را نمایان کنیم.

 

وی بر ضرورت تقویت همکاری و همدلی میان ایران و افغانستان، تأکید و افزود: با توجه به اشتراکات دیرین و ماندگار دو کشور تحکیم این مهم  تقویت‌کننده وحدت جهان اسلام است.

 

 رئیس دفتر نهاد رهبری دانشگاه حکیم سبزواری تصریح کرد: دشمنان از اتحاد کشورهای اسلامی و وحدت دو کشور دوست و همسایه ایران و افغانستان احساس هراس دارند و با توطئه در پی ایجاد اختلاف هستند اما بصیرت نخبگان، جوانان و مردم دو کشور دسیسه استکبار را خنثی کرده است.

 

وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی) در خصوص تکریم مهاجرین کشور افغانستان ادامه داد: دانشگاه حکیم سبزواری در راستای اهداف کلان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و با توجه به اشتراکات تاریخی و فرهنگی با ملت بزرگ افغانستان، حمایت خود را بیش‌ازپیش از دانشجویان تبعه افغانستان خواهد داشت و به حضور این عزیزان در دانشگاه افتخار می‌کنیم.

 

در ادامه گلعلی رمضانی نماینده دانشجویان اتباع با تشکر از برگزاری ضیافت ویژه دانشجویان اتباع افغانستانی گفت: امروزه بیش از هر زمان دیگری نیازمند وحدت و یکپارچگی هستیم زیرا دشمنان منطقه‌ای و بین‌المللی از هیچ فریب و فتنه‌ای در راستای تفرقه‌افکنی میان امت اسلامی فروگذار نیستند.

 

نماینده دانشجویان اتباع دانشگاه حکیم سبزواری افزود: وحدت میان دو ملت ایران و افغانستان نشانه اعتقادات و باورمندی ناشی از آموزه‌های اسلامی است .

 

وی اظهار داشت: ما به‌عنوان دانشجویان مسئول و آگاه و معتقد به اعتقادات دینی و اخلاقی با درک واقع‌گرایانه از اوضاع و شرایط بین‌المللی و شناخت سیاست‌های فتنه انگیزانه دشمن باید به این نکته توجه داشته باشیم که وحدت و یکپارچگی میان ملت‌های مسلمان اولویت اصلی امت‌های اسلامی است.

 

رمضانی خاطرنشان کرد: گذشته تاریخی دو کشور ایران و افغانستان بیانگر دردهای مشترک، زبان، دین، مذهب و فرهنگ مشترک است.

 

گفتنی است هم‌اکنون حدود ۲۰۰ دانشجوی خارجی در دانشگاه حکیم سبزواری در حال تحصیل هستند و این دانشگاه قصد دارد تعداد دانشجویان خارجی خود را تا پایان امسال به بیش از  دو برابر افزایش دهد.

انتهای پیام/