به گزارش صبح توس؛ عباس نظافتی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار داشت: ماموران ایستگاه بازرسی درونه حین کنترل محور بردسکن طبس به یک دستگاه کامیون حامل دام‌زنده مشکوک و این خودرو را به منظور بررسی بیشتر متوقف کردند.

وی افزود: ماموران پس از بررسی مدارک راننده در بازرسی از این خودرو مقدار ۷۴ رأس گوسفند زنده فاقد مجوز بهداشتی و حمل کشف کردند.

فرمانده انتظامی بردسکن با بیان این که کارشناسان ارزش احشام کشف شده را ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال برآورد کردند، خاطرنشان کرد: فرد متخلف پس از تشکیل پرونده مقدماتی به مراجع قضایی معرفی شد.

وی با اشاره به بیماریهای مشترک انسان و دام، تصریح کرد: به منظور پیشگیری از سرایت این بیماری به انسان هرگونه حمل و نقل احشام فقط با صدور مجوز از اداره دامپزشکی امکان پذیر خواهد بود.

نظافتی همچنین از کشف ۳۲ راس گوسفند زنده در شهراباد نیز خبر داد و اذعان کرد: ماموران پاسگاه انتظامی شهرآباد حین گشت زنی در حوزه استحفاظی به یک دستگاه وانت نیسان حامل دام زنده مشکوک و پس از بررسی مدارک راننده در بازرسی از این خودرو تعداد ۳۲ گوسفندزنده قاچاق و فاقد هر گونه مجوز بهداشتی و حمل کشف کردند.

وی عنوان کرد: ارزش احشام کشف شده یک میلیارد و ۳۲۰ میلیون ریال برآورد شده است و احشام به پست قرنطینه شبکه دامپزشکی منتقل و فرد متخلف پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شد.

انتهای پیام/