به گزارش صبح توس؛ سردار ماشاالله جان‌نثار فرمانده مرزباني استان خراسان رضوي صبح امروز در جمع خبرنگاران در تشريح اين خبر گفت: در راستای حراست و حفاظت از مرزها و جلوگیری از هرگونه قاچاق به کشور مرزبانان این استان طی دو عملیات جداگانه موفق شدند مقادیر مواد مخدر و سلاح و مهمات کشف نمایند .

وی در ادامه افزود: مرزبانان این فرماندهی در هنگ تایباد با اشرافیت اطلاعاتی در مسیرهای احتمالی ورود قاچاقچیان اجرای کمین نموده و در عملیاتی غافلگیرانه درگیر که در این درگیری یک از قاچاقچیان مسلح به هلاکت رسید.

سردار جان‌نثار در ادامه خاطرنشان کرد: مرزبانان هنگ مرزی تایباد در پاک‌سازی محل درگیری موفق شدند یک قبضه سلاح جنگی کلاش به همراه مهمات مربوطه و بیش از 36 کیلوگرم مواد مخدر از نوع شیشه، تریاک و حشیش را کشف نمایند.

فرمانده مرزبانی استان در ادامه با تأکید بر هوشیاری مرزبانان استان ، عنوان داشت :مرزبانان هنگ مرزی سرخس در عملیاتی دیگر نیز به‌منظور تأمین امنیت حوزه استحفاظی و برخورد قاطع با متخلفین و قانون‌شکنان، موفق به کشف چهار قبضه سلاح جنگی شدند.

سردار جان‌نثار در ادامه گفت: در پی اقدامات اطلاعاتی مرزبانان هنگ سرخس، طی یک عملیات غافلگیرانه یک دستگاه خودروی را شناسایی و پس از توقیف ، سه قبضه سلاح کلت و یک قبضه سلاح وینچستر به همراه مهمات مربوطه را کشف و متهمین دستگیر و تحویل مراجع قضایی گردیدند.

فرمانده مرزبانی استان خراسان رضوی در پایان با اشاره به اینکه مبارزه‌ی قاطعانه و برخورد مجدانه با قاچاقچیان از مهم‌ترین وظایف مرزبانان این فرماندهی است گفت: مرزبانان در کنار مرزنشینان امنیت پایدار را رقم می‌زنند و با قانون‌شکنان و افرادی که قصد نگهداری و خریدوفروش سلاحهای غیرمجاز رادارند به‌شدت برخورد می‌کنند.

انتهای پیام/