به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام محمدرضا عصمتی صبح امروز در نخستین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان تربت‌حیدریه اظهار کرد: در خصوص اجراهای موسیقی در سطح شهرستان چندین جلسه بحث و نظرخواهی شده که بنده بارها عرض کردم لازمه برگزاری چنین مراسمی، نظر مقام معظم رهبری مبنی بر مطرب بودن یا نبودن اجراها و همچنین رعایت قوانین است و لذا نظر افراد نباید ملاک و معیار قرار بگیرد.

وی بیان کرد: مشکل اساسی برگزاری این مراسمی در اجرا و حواشی آن‌هاست و ممکن است افراد قبل از برگزاری تعهدات کتبی و شفاهی هم بدهند اما در عمل اجرایی نمی‌شوند و تبعات ناخوشایندی برای جامعه به وجود می‌آورند.

امام‌جمعه تربت‌حیدریه گفت: باید بررسی شود که با توجه به مشکلات معیشتی جامعه و ورودی 130 هزارتومانی برای این اجراها تقریباً چند درصد مردم این منطقه علاقه‌مند به حضور هستند، ضمن آنکه باید فرهنگ عمومی شهرستان نیز مدنظر باشد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی تربت‌حیدریه تأکید کرد: در شرایطی که معضل بزرگ معیشتی در جامعه وجود دارد این هنرمندان هستند که می‌توانند با ابتکار عمل خود، مردم را به سمت کار و تلاش و رونق تولید هدایت و در مسیری که نظام به آن‌ها نیاز دارد حرکت کنند.

در ادامه این نشست مدیرعامل موسسه فرهنگی اندیشه گستر از برگزاری مراسم بزرگداشت مرحوم حسینعلی راشد در آبان ماه امسال خبر داد و افزود: در مرحله نخست تقاضا داریم که دبیرخانه دائمی مفاخر شهرستان راه‌اندازی شود تا هرسال مراسم بزرگان و مفتخران شهر را در ابعاد مختلف برگزار کنیم.

هادی کوشا بیان کرد: امسال در نظر داریم تا در نیمه اول آبان ماه مراسم بزرگداشت خطیب توانا و اندیشمند جهان اسلام مرحوم حسینعلی راشد تربتی را باهدف تبیین شخصیتی این عالم اندیشمند و الگوسازی برای نسل فعلی را برگزار کنیم.

وی از فراخوان مقالات، ساخت مستند زندگی این عالم اندیشمند از زوایای مختلف و همچنین سخنرانان مطرح کشوری به‌عنوان بخشی از برنامه‌های مهم این بزرگداشت یادکرد.

انتهای پیام/