به گزارش صبح توس؛سرهنگ قدیر مصرخانی عصر امروز  در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری ۱۷ میلیون ریالی از وی توسط فردی ناشناس، موضوع شناسایی سارق یا سارقان احتمالی در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات کارشناسان پلیس فتا مشخص شد که شاکی یک فقره خرید اینترنتی ناموفق از یک سایت جعلی را داشته است  که پس از مدتی متوجه برداشت ۱۷ میلیون ریال از حساب خود می شود.

وی ادامه داد: کارشناسان پلیس فتا با اقدامات صورت گرفته پس از هماهنگی قضایی متهم را در شهرستان تهران شناسایی و با دستور مقام قضایی، پرونده جهت دستگیری متهم به صورت نیابتی به دادسرای مربوطه ارسال شد.

سرهنگ مصرخانی در تشریح کلاهبرداری دوم نیز خاطر نشان کرد: پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری ۱۰ میلیون ریالی و تحقیقات کارشناسان پلیس فتا مشخص شد که شاکی یک فقره خرید اینترنتی ناموفق لوازم آرایشی از یک فروشگاه جعلی را داشته است  که پس از مدتی متوجه برداشت۱۰ میلیون ریال از حساب خود می شود.

سرهنگ مصرخانی تصریح کرد: در این پرونده نیز همچون پرونده کلاهبرداری قبل، کارشناسان پلیس فتا با اقدامات صورت گرفته پس از هماهنگی قضایی متهم را در شهرستان تهران شناسایی و با دستور مقام قضایی، پرونده جهت دستگیری متهم به صورت نیابتی به دادسرای مربوطه ارسال شد.

فرمانده انتظامی شهرستان قوچان در پایان تاکید کرد: شهروندان از دانلود کردن هرگونه نرم افزار به ویژه نرم‌افزار هایی که بار مالی دارند از طریق شبکه های اجتماعی جدا خودداری کرده و برای پیشگیری از دسترسی ها و برداشت های غیرمجاز هرگز در اینترنت و شبکه های اجتماعی بر روی لینک ناشناس کلیک نکرده و برنامه‌های خود را از سایت های آشنا و معتبر دانلود کنند.

انتهای پیام/