حسن هانی زاده، کارشناس مسائل خاورمیانه در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس اظهار کرد: اعزام ناو هواپیمابر آمریکا به خلیج‌فارس در چهارچوب ایجاد فضای ناامنی روانی در جامعه ایرانی قابل‌تجزیه و تحلیل است و ازآنجایی‌که ترامپ طی سه سال گذشته تمام راه‌های اعمال فشار به ایران را تجربه کرده و به نتیجه‌ای نرسیده است.

وی افزود: قرار دادن سپاه در لیست گروه‌های تروریستی، اعمال تحریم‌های جدید علیه صادرات نفت ایران و در آخر اعزام ناو هواپیمابر «آبراهام لینکون»، همه و همه به دنبال ایجاد جو ناپایدار روانی در ایران است.

هانی زاده با تأکید بر اینکه ملت ایران هرگز تحت تأثیر عملیات روانی دشمنان قرار نمی‌گیرند گفت: آمریکا علاوه بر ایجاد موج ناپایدار روانی به دنبال باج‌گیری از کشورها عربی به بهانه تأمین امنیت منطقه و خلیج‌فارس است.

این کارشناس مسائل بین‌الملل ادامه داد: ترامپ به همراه نخست‌وزیر اسرائیل و بن سلمان به دنبال پیاده‌سازی و اجرای «معامله قرن» هستند تا با اعمال فشارهای مختلف بر جمهوری اسلامی، ایران را وادار به پذیرش برجام های بعدی کنند.

وی با اشاره به اینکه غرب‌گرایان داخلی در کشور همواره به دنبال وادار کردن دولت‌مردان به تن دادن به خواسته‌های غربی‌ها است، تصریح کرد: قشر غرب‌گرا پیش‌ازاین در جریان تصویب برجام، با القای جو روانی جنگ و صلح توانست یک‌شبه برجام را به تصویب برساند و هم‌اکنون نیز به دنبال تکرار این اقدام هستند.

هانی زاده افزود: پس‌ازآن مشخص شد این برداشت اشتباهی بوده و برجام هیچ دست آوردی برای جمهوری اسلامی نداشته است ازاین‌رو باید فرمایش‌های رهبری مبنی بر اینکه«نه مذاکره می‌کنیم و نه جنگی رخ خواهد داد» سرمشق سیاست‌های وزارت خارجه قرار گیرد.

انتهای پیام/