به گزارش صبح توس؛ سید محمد بطحایی در جلسه‌ای که در اردوگاه شهید رجایی نیشابور برگزار شد، اظهار کرد: بر اساس نظرسنجی انجام‌شده از اقشار مختلف مردم جامعه، همواره متعهدترین، متدین‌ترین، انقلابی‌ترین و مردمی‌ترین قشر خادم این کشور معلمین هستند.

وزیر آموزش‌وپرورش با تأکید بر اینکه معلمان بالاترین رتبه سرمایه اجتماعی در کشور هستند، افزود: اینکه بالاترین اعتماد را مردم به معلمان داشته و دارند یک سرمایه است و نباید این داشته را با روش‌های غیر محتاطانه خراب کنیم.

وی بابیان اینکه در بسیاری از دستگاه‌ها زمانی که مراجعه می‌کنیم، عمده نیروها فعالیتشان را از معلمی آغاز کردند، و در ادامه بر اساس نیاز کشور در سایر دستگاه‌ها مشغول به خدمت شدند، ابراز کرد: یکی از داشته‌های گران‌بهای ما جامعه خدوم معلمین هستند.

بطحایی یادآور شد: به‌عنوان یک عضو کوچک در این خانواده تمام تلاشم را انجام دادم که با انتشار یک کلیپ، یک خبر و چهارتا عکس که البته ممکن است افراد خطاکاری هم در این مجموعه باشند، به این جایگاه لطمه‌ای وارد نشود.

وی با تأکید بر اینکه در چند روز گذشته 2 نفر از معلمان را لغو ابلاغ کردم، تأکید کرد: اما این افراد دو، پنج، ۱۰ یا ۱۰۰ نفر در ۸۰۰ هزار نفر هستند.

وزیر آموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه باید مواظب داشته‌هایمان باشیم، ابراز کرد: وظیفه‌دارم از این جامعه فرهنگیان و جایگاه معلمی دفاع کنم.

انتهای پیام/