به گزارش صبح توس؛ علی رستمی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران تربت‌حیدریه اظهار کرد:من هم معتقد هستم جمهوری اسلامی در برابر اعمال سیاست‌های آمریکا و تعلل اروپا باید پاسخ مناسب و در شان بدهد و سکوت بیش از این و اینکه آن‌ها فکر کنند ما می‌خواهیم فرصت پیش‌ازاین بدهیم جایز نیست‌.

 

فرماندار تربت‌حیدریه گفت: در حوزه کلان و سیاست‌های کلی مسئولان تصمیمات لازم را اتخاذ می‌کنند و این تصمیمات را امروز ریاست جمهوری نیز اعلام کردند.

 

وی به نقش رسانه‌ها در این شرایط سخت و تحریم اشاره کرد و افزود: رسانه‌ها برای پیشرفت و آبادانی در منطقه نقش کمتری نسبت به معین‌های اقتصادی ندارند و می‌توانند با جریان سازی رسانه‌ای و خبری علاوه برجذب سرمایه‌گذار نقش ارزنده‌ای ایفا کنند.

 

فرماندار تربت‌حیدریه به سفر اخیر رئیس مجلس به این شهرستان اشاره و بیان داشت: جریان سازی خبری که این سفر را پشتیبانی می‌کرد قابلیت‌ها و ظرفیت‌هایی به وجود آورد که علاوه بر شناسایی ظرفیت نخبگانی و امکانات دانشگاهی سرمایه‌ای را ایجاد می‌کند که در آینده آن سرمایه را می‌توان هزینه کرد.

 

وی با بیان اینکه هیچ خط قرمزی برای حوزه رسانه‌ای در شهرستان قائل نیستیم افزود: چنانچه جامعه خبری مدیران را پاسخگو کنند و نقد و انتقادات حتی اگر سازنده هم نباشند رسانه‌ای شود فواید آن از ضررش بیشتر است، لذا می‌طلبد رسانه‌های منطقه این احساس را در مدیران پدیدار کنند که باید مسئولیت‌پذیر و پاسخگو باشند.

 

فرماندار تربت‌حیدریه در بخش دیگری به‌ضرورت های سرمایه‌گذاری در بایگ اشاره کرد و گفت: راه نجات بایگ احیای ابریشم، توسعه بخش گردشگری و نیز توسعه سرمایه‌گذاری با اجرای مشوق‌های سرمایه‌گذاری است و در پیوند با این موضوع ابتدایی‌ترین کار واگذاری زمین، صدور مجوزهای لازم و تأمین حامل‌های انرژی است.

 

وی در ادامه همچنین از تخصیص 61 درصدی بودجه پارسال خبر داد و افزود: از مجموع 690 میلیارد ریال اعتبارات عمرانی پارسال، 560 میلیارد ریال آن ابلاغ اعتبارشده که تاکنون 61 درصد آن تخصیص و برای اجرای 159 پروژه عمرانی در این شهرستان در حال اجرا است که این مبلغ تنها از محل بودجه استانی و تملک دارایی و به‌جز بودجه سفر ریاست جمهوری است که مبلغ آن 400 میلیارد ریال است.

 

انتهای پیام/