به گزارش صبح توس؛ علیرضا رزم حسینی صبح امروز در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا اظهار کرد: کمیته تخصصی زیرمجموعه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا تشکیل شود تا پیش از طرح موضوعات در جلسه کمیسیون، مسائل در این کمیته بررسی و همه مدیران به جمع بندی کارشناسی برسند. 

وی افزود: در صورتی که مدیران به این نتیجه رسیدند که امکان اجرای برخی از بخش نامه های ملی وجود ندارد یا با توجه به اقتضائات استانی، اجرای آن ها به مصلحت نیست، موضوع مربوطه را از طریق استانداری در سطح ملی پیگیری خواهیم کرد.
استاندار خراسان رضوی از همراهی رسانه ها به منظور اطلاع رسانی به هنگام و موثر در جهت مبارزه با قاچاق کالا و ارز قدردانی کرد و گفت: در راستای تحقق رویکرد شفاف سازی، در هیچ یک از جلسات به جز شورای تامین حضور رسانه ها ممنوع نخواهد بود لذا از اطلاع رسانی صادقانه و شفاف استقبال می کنیم. 

وی خاطرنشان کرد: با توجه به برآورد حجم بالای قاچاق کالا، 100 میلیارد تومان کشف قاچاق در استان رقم اندکی است و برای افزایش کشفیات باید تصمیمات جدی تری گرفته شود. 

رزم حسینی با تاکید بر اینکه باید بپذیریم دچار یک سکته اقتصادی شده ایم، اظهار کرد: ورود فشارهای بین المللی به اقتصاد کشورمان، مشکلاتی ایجاد کرده است لذا اقدامات ما باید در جهت کاهش آثار تخریبی این فشارها باشد. 

وی گفت: با توجه به ضرورت بازگشت ارز حاصل از صادرات به کشور، موضوع تهاتر کالای صادراتی با کالای وارداتی در دستورکار قرار گرفته است تا در صورت جمع بندی نهایی، به صادرکنندگان اجازه داده شود که در قبال صادرات کالاهای خود، کالاهای مورد نیاز جامعه و مواد اولیه کارخانجات را وارد کنند. 

استاندار خراسان رضوی همچنین با اشاره به گزارش ارائه شده درباره طرح ساماندهی پوشاک برند گفت: در جلسه آتی کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز گزارش جامعی درباره میزان اثرگذاری اجرای این طرح بر تقویت تولید داخل ارائه شود تا بتوان ارزیابی درستی در این زمینه داشت.

انتهای پیام/