به گزارش صبح توس؛ قاسم علی خدابنده،صبح امروز در جمع معلمان تربت حیدریه اظهار کرد: آموزش‌وپرورش اهمیت بالا و ارزشمندی برای نظام تعلیم و تربیت قائل است لذا در حال حاضر  ۱۲۸ مدرسه در خراسان رضوی با یک یا دو دانش‌آموز مشغول فعالیت هستند.

 

وی تصریح کرد: در حال حاضر در خراسان رضوی 10 هزار مدرسه و یک‌میلیون و 230 هزار دانش‌آموز داریم و یکی از اهداف ما این است که عدالت آموزشی را با رسیدگی به مناطق مرزی و دورافتاده فراهم کنیم و در این راستا 128 مدرسه تک یا 2 دانش‌آموزه داریم.

 

مدیرکل آموزش‌وپرورش خراسان رضوی بیان داشت: اجرای سند تحول بنیادین در نظام تعلیم و تربیت نیازمند بسترسازی و همراهی همه سازمان‌ها و نهادهای کشور است.

 

خدابنده یکی دیگر از آسیب‌های آموزش‌وپرورش را مدرک‌گرایی عنوان کرد و افزود: متأسفانه برای ارائه مدرک دوم تلاش می‌کنند و این رویه مدرک‌گرایی به‌نوعی آفت برای نظام تعلیم و تربیت تلقی و باعث کاهش انگیزه‌ها می‌شود.

 

مدیرکل آموزش‌وپرورش خراسان رضوی تأکید کرد: امروز توانمندسازی و بروز رسانی اطلاعات برای جامعه فرهنگیان و معلمان یک ضرورت محسوب می‌شود و می‌طلبد جامعه فرهنگیان با درک این ضرورت نسبت به توانمندسازی خود در همه عرصه‌های تعلیم و تربیت تلاش کنند.

 

هم‌اکنون در شهرستان تربت‌حیدریه 37 هزار و 169 دانش‌آموز در 272 آموزشگاه و در قالب هزار و 637 کلاس درس زیر نظر دو هزار و 500 معلم تحصیل می‌کنند.

 

جامعه فرهنگیان شهرستان تربت‌حیدریه پنج معلم شهید، هفت دانشجو معلم شهید و 38 دانش‌آموز شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

 

انتهای پیام/