به گزارش صبح توس؛ ظهر امروز نماز سیاسی و عبادی جمعه در سراسر خراسان رضوی برگزار شد و در خطبه های نماز جمعه در خراسان رضوی بر عدم اجرا شدن سند 2030 و اتکا به تولیدات داخلی تاکید شد.

 

اجرای سند 2030 یعنی تربیت سرباز برای دشمن/ بی بصیرت ها بدانند ملت ایران اجازه تربیت سرباز برای دشمنان را نمی دهند

 

حجت الاسلام حسن اکبری نیا در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان سرخس با اشاره به سالروز شهادت استاد شهید مطهری و هفته گرامیداشت مقام معلم گفت: تمدن بشریت و هر ملتی بستگی به فرهنگ آن جامعه دارد و فرهنگ جامعه به عنوان اساس و پایه جانعه باید غنی و قوی باشد.

 

امام جمعه موقت سرخس با بیان اینکه تکلیف فرهنگ بسیار سنگین و حساس است، گفت: اگر وضعیت آموزش و پرش کشور ما به عنوان دستگاهی که تربیت کننده انسان ها مطلوب باشد آینده ایده آل را داریم.

 

حجت الاسلام اکبری نیا اظهار کرد: برای رشد فرهنگ باید با روحیه انقلابی وارد این صحنه شد و اگر ریل گذاری درست در آموزش و پرورش صورت بگیرد، فرهنگ غنی ایجاد می شود.

 

وی با بیان اینکه برای رشد فرهنگ صدور ابلاغیه کافی نیست، گفت: ایجاد فرهنگ غنی نیاز دارد تا وارد میدان شویم و کار کنیم، ابلاغیه هایی که هیچ اقدامی درباره آن انجام نشود فایده ای ندارد و علاوه بر آن ابلاغیه هایی که صادر می شود باید امکان عملیاتی شدن داشته باشد.

 

امام جمعه موقت سرخس تاکید کرد: اولین چیزی که برای اجرای سند تحول آموزش و پرورش نیاز است روحیه انقلابی و جهادی است زیرا آموزش و پرورش تربیت کننده انسان ها است و یک دانشگاه انسان سازی است و دل ها و اذهان را در دست دارد.

 

حجت الاسلام اکبری نیا با اشاره به سند ۲۰۳۰ گفت: این سند 2030 میخواهد براساس فرهنگ غربی فرزندانمان را تربیت کنیم یعنی برای دشمن سرباز آماده کنیم و دانش آموزان و فرهیختگان ما سربازان دشمن شوند.

 

وی افزود: وقتی فرهنگ و تفکر ما غربی شود، دشمن به راحتی ما را کنترل می کند همانگونه که رضا پهلوی را کنترل کردند زیرا او پرورش یافته و نوکر غربی ها بود و به راحتی او را کنترل کردند و در نهایت با یک دستور او را از حکومت برداشتند.

 

خطیب این هفته نماز جمعه سرخس با بیان اینکه مردم ما با روحیه انقلابی در مقابل خواسته ها و تهدیدات دشمنان ایستادند، گفت: بی بصیرت ها پنبه از گوششان در بیاورند و بدانند این ملت اجازه تربیت سرباز برای دشمنان را نمی دهند.

 

 

خطیب موقت جمعه تربت حیدریه:

برخی مسوولان با قلم و بیان خود به دشمن گرا می دهند/اگر در نخستین نقض برجام قاطع برخورد می کردیم آمریکا طمع FATF را نمی کرد

 

حجت الاسلام محمد کازری در آئین خطبه های این هفته نماز جمعه تربت حیدریه به سخنان اخیر مقام معظم رهبری در جمع فرهنگیان مبنی بر اینکه خدا نمی گذرد از کسانی که می خواهند روحیه انقلابی را از مردم بگیرند، اشاره کرد و افزود: در شرایطی که دشمن دست چدنی خود را عریان به تمام دنیا نشان داده متاسفانه برخی از مسوولان با ادبیات منطقی و مناسب برخورد نمی کنند و حتی دوباره با قلم و بیان خود سخن از باب مذاکره و تعامل می زنند و این درحالی است که خودشان بارها می گویند نباید به آمریکا ذره ای اعتماد کرد.

 

وی خطاب به آن دسته از مسوولان، تصریح کرد: شما که امروز به قول خودتان ذره ای نباید به دشمن اعتماد کرد چرا با بیان و قلم خود آمریکا را جسور تر می کنید؟ این نوع سخن گفتن گرا دادن به دشمن برای فشار و تحریم بیشتر است و انسان به این افراد سوءظن پیدا می کند.

 

وی افزود: امروز آن دسته از کسانی که اعلام می کنند باید بین شر کم و شر بیشتر، شر کمتر را انتخاب کنیم اگر به سیاست های کلی نظام و راهبردهای رهبری توجه می کردند اینگونه به دشمن گرا نمی دادند و امریکا جسورتر نمی شد.

 

کازری بیان داشت: در شرایطی که رهبر معظم انقلاب برای اجرای برجام ۹ بند را مورد تاکید قرار داده بودند و مسوولان کشور به محض نخستین نقض این معاهده برخورد مناسب و قاطع می داشتند امروز دشمن به تصویب قوانین استعماری پالرمو و FATF طمع نمی کرد.

 

خطیب موقت جمعه تربت حیدریه در خصوص گرانی ها گفت: وضعیت کنونی و آشفته بازار حال حاضر در شان این مردمی که در همه عرصه ها پای انقلاب و نظام ایستاده و برای آن نیز هزینه داده اند نیست.

 

وی در تشریح راهکارهای حل وضع معیشتی کشور ابراز داشت: در مرحله نخست باید از افزایش خدمات دولتی جلوگیری شود و در ادامه با تعریف سبد کالایی در شان مردم که بصورت محترمانه توزیع شود و همچنین نظارت دقیق بر بازار و برخورد قاطع وبدون وقفه با زالو صفتان بخشی از مشکلات معیشتی مردم برطرف شود.

 

خطیب موقت جمعه تربت حیدریه تاکید کرد: مسوولین باید درک کنند در شرایطی که در کمتر از شش ماه تورم بالا به دلیل تحریم ها و مدیریت ناکارآمد و سفارشی بوجود آمده برای قانونی که در گذشته تصویب شده نباید بر اعمال آن اصرار داشته باشند و هر روز بر قیمت اجناس و حامل های انرژی اضافه کنند.

 

کازری خطاب به اعضای شورای شهر گفت: اعضای شورای شهر در مساجد و محلات پاسخگوی مردم و از خود بیلان کاری بدهند و از سوی دیگر متوجه باشند اگر ساختار مناسبی برای مسکن تهیه نکنند مردم بالاجبار به حاشیه مسیل ها و رودخانه ها برای ساخت و ساز پناه می برند و در آینده باید برای آنها هزینه سیاسی، اقتصادی و امنیتی کرد.

 

امام جمعه درگز:

غفلت در برابر آرایش جنگی دشمن، خسارتهای جبران ناپذیری به کشور وارد می سازد

 

حجت الاسلام محمدحسین ایروانی امام جمعه درگز در خطبه های نماز جمعه این هفته که در مصلی الغدیر برگزار شد ضمن توصیه نمازگزاران به تقوا و عبادت الهی اظهار کرد: تقوا بهترین توشه انسان برای ورود به سرای آخرت و حضور در پیشگاه خداوند است.

وی در ادامه با اشاره به فرارسیدن ایام ماه مبارک رمضان به بیان نکاتی در خصوص استفاده هر چه بیشتر از این ماه پرداخت و گفت: ماه رمضان بهترین فرصت توبه و آشتی با خداست چرا که خداوند باری تعالی در این ماه حتی برای نفس کشیدن و خوابیدن هم ثواب قائل شده است.

حجت الاسلام ایروانی افزود: صله رحم، دستگیری از نیازمندان و توجه به محرومان، خوش اخلاقی و صبر، تواضع و گذشت، حفظ زبان و چشم از گناهان، پرهیز از دروغ و تهمت و در یک کلام ترک گناه از اقداماتی است که ظرف وجودی انسان را آماده پذیرش نعمات الهی می کند.

امام جمعه درگز ضمن بازخوانی بیانات رهبر معظم انقلاب در جمع معلمان و فرهنگیان عنوان کرد: سند تحول آموزش و پرورش باید با دقت و کارشناسی، اجرا شده و مورد توجه قرار گیرد؛ همچنین معلمان باید از آثار زیانبار سند 2030 که در واقع طراحی غرب برای نفوذ در افکار ملت و تربیت سرباز برای دشمن است مطلع بوده و از اجرای آن پرهیز کنند.

وی تصریح کرد: مردم و علی الخصوص مسئولین باید در تمام حوزه ها آمادگی کامل داشته و در برابر آرایش جنگی دشمن، خود را تجهیز کنند؛ دشمن با تمام ظرفیت به میدان آمده و هر گونه سستی و غفلت خسارتهای غیر قابل جبرانی به کشور وارد می سازد.

حجت الاسلام ایروانی اظهار کرد: امروز به مدیریان جهادی و انقلابی نیاز داریم که بتوانند در مقابل جنگ دشمن ایستادگی کنند چرا که بعضی از مسئولین، وزرا و مدیران، توانایی مدیریت شرایط عادی کشور را نداشته و قطعا نخواهند توانست در این جنگ تمام عیار اقدامی از خود نشان دهند.

امام جمعه درگز پیگیری جوانان، مردم و مسئولین شهر را در بحث تونل الله اکبر مثمر ثمر دانست و تبیین کرد: خوشبختانه با پرداخت 5 میلیارد از بدهی 22 میلیاردی دولت به قرارگاه خاتم، عملیات اجرایی تونل از روز گذشته آغاز شده و امیدواریم با حمایت دولت و تزریق اعتبار مورد نیاز، این پروژه هر چه زودتر به پایان برسد.

وی در پایان ورود بنیاد برکت به پروژه های اقتصادی شهرستان را منشا خیر و برکت خواند و خاطر نشان کرد: این نهاد انقلابی تاکنون اقدامات جهادی بسیار خوبی را در کشور انجام داده و انشالله از هفته های آینده تسهیلگران اقتصادی ضمن ارتباط با مردم و صاحبان سرمایه، رونق تولید و تحقق 500 شغل در شهرستان را رقم خواهند زد.

 

 

خطیب جمعه خلیل آباد:

ارزش های ملی و مذهبی در سند ۲۰۳۰ جایگاهی ندارد

حجت الاسلام علی ناهیدی، ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه خلیل آباد با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در جمع معلمان و فرهنگیان سراسر کشور اظهار داشت: مقام معظم رهبری در آستانه روز معلم در دیدار با فرهنگیان سراسر کشور با تجلیل از مقام معلم تذکرات و توصیه هایی داشتند.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در این دیدار فرمودند که شهید مطهری به معنای واقعی کلمه یک معلم دلسوز بود، خاطر نشان کرد: بزرگترین سرمایه برای یک کشور، سرمایه انسانی است.

خطیب جمعه خلیل آباد با بیان اینکه احترام به قشر شریف معلم یک باور حقیقی است و معلمان پایه ریز تمدن نوین اسلامی، جهادگران در راه مبارزه با جهل و بی سوادی و سازندگان فرهنگ و هویت یک ملت هستند، تصریح کرد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، دشمنان نظام به دنبال این هستند با اجرایی کردن سند 2030 برای انگلیس ها و آمریکایی ها سرباز تربیت شود.

وی با اشاره به اینکه سند تحول بنیادین سند بسیار خوبی است که این سند نوعی ریل گذاری است که می تواند بخش مهمی از کشور را به سرمنزل مقصود برساند، اذعان کرد: تحقق این سند روحیه انقلابی می خواهد.

ناهیدی با بیان اینکه سند ۲۰۳۰ با اسناد بالادستی ما هماهنگی ندارد و با اما و اگر های زیادی همراه است، عنوان کرد: متاسفانه سند ۲۰۳۰ در دولت تصویب، ابلاغ و اجرا شده و به صورت خصوصی رونمایی شده است.

وی با تاکید بر اینکه در این سند توجه به دیدگاه های ملی و مذهبی نشده است و ارزش های اسلامی و مبارزه با استکبار، امر به معروف، عفت، شجاعت، پاکدامنی، مرزهای حلال و حرام، آموزش مفاهیم دینی و ... در این سند جایگاهی ندارد، تشریح کرد: وقتی این سند فاقد بسیاری از این موارد است چطور می توان با این سند موافق بود.

ماه مبارک رمضان ماهی برای تعالی روح معنوی است
امام جمعه خلیل آباد ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان ماه نزول قرآن، تصریح کرد: رمضان ماهی است که برکات خداوند بر بندگان در این ماه بیشتر نازل می شود.

وی همچنین افزود: انسان ها که می توانند از این فرصت بهره مند شوند و شایسته است که عموم جامعه اسلامی با برنامه ریزی درست و مناسب هر چه بیشتر از این ماه در جهت تعالی روح معنوی خود بهره و استفاده کنند.

حجت الاسلام ناهیدی در پایان خاطرنشان کرد: توجه به نظافت مساجد، رعایت وقت در اذان ها، قرائت ادعیه ویژه ماه رمضان، عمومیت بخشیدن ارزش های اسلامی و اخلاقی، افطاری های ساده و بدون تجمل گرایی و... می تواند در دستور کار قرار گیرد.

 

انتهای پیام/