به گزارش صبح توس؛  حجت الاسلام حسن اکبری نیا در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان سرخس با اشاره به سالروز شهادت استاد شهید مطهری و هفته گرامیداشت مقام معلم گفت: تمدن بشریت و هر ملتی بستگی به فرهنگ آن جامعه دارد و فرهنگ جامعه به عنوان اساس و پایه جانعه باید غنی و قوی باشد.

 

امام جمعه موقت سرخس با بیان اینکه تکلیف فرهنگ بسیار سنگین و حساس است، گفت: اگر وضعیت آموزش و پرش کشور ما به عنوان دستگاهی که تربیت کننده انسان ها مطلوب باشد آینده ایده آل را داریم.

 

حجت الاسلام اکبری نیا اظهار کرد: برای رشد فرهنگ باید با روحیه انقلابی وارد این صحنه شد و اگر ریل گذاری درست در آموزش و پرورش صورت بگیرد، فرهنگ غنی ایجاد می شود.

 

وی با بیان اینکه برای رشد فرهنگ صدور ابلاغیه کافی نیست، گفت: ایجاد فرهنگ غنی نیاز دارد تا وارد میدان شویم و کار کنیم، ابلاغیه هایی که هیچ اقدامی درباره آن انجام نشود فایده ای ندارد و علاوه بر آن ابلاغیه هایی که صادر می شود باید امکان عملیاتی شدن داشته باشد.

 

امام جمعه موقت سرخس تاکید کرد: اولین چیزی که برای اجرای سند تحول آموزش و پرورش نیاز است روحیه انقلابی و جهادی است زیرا آموزش و پرورش تربیت کننده انسان ها است و یک دانشگاه انسان سازی است و دل ها و اذهان را در دست دارد.

 

حجت الاسلام اکبری نیا با اشاره به سند ۲۰۳۰ گفت: این سند 2030 میخواهد براساس فرهنگ غربی فرزندانمان را تربیت کنیم یعنی برای دشمن سرباز آماده کنیم و دانش آموزان و فرهیختگان ما سربازان دشمن شوند.

 

وی افزود: وقتی فرهنگ و تفکر ما غربی شود، دشمن به راحتی ما را کنترل می کند همانگونه که رضا پهلوی را کنترل کردند زیرا او پرورش یافته و نوکر غربی ها بود و به راحتی او را کنترل کردند و در نهایت با یک دستور او را از حکومت برداشتند.

 

خطیب این هفته نماز جمعه سرخس با بیان اینکه مردم ما با روحیه انقلابی در مقابل خواسته ها و تهدیدات دشمنان ایستادند، گفت: بی بصیرت ها پنبه از گوششان در بیاورند و بدانند این ملت اجازه تربیت سرباز برای دشمنان را نمی دهند.

انتهای پیام/