به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام محمدحسین ایروانی امام جمعه درگز در خطبه های نماز جمعه این هفته که در مصلی الغدیر برگزار شد ضمن توصیه نمازگزاران به تقوا و عبادت الهی اظهار کرد: تقوا بهترین توشه انسان برای ورود به سرای آخرت و حضور در پیشگاه خداوند است.

وی در ادامه با اشاره به فرارسیدن ایام ماه مبارک رمضان به بیان نکاتی در خصوص استفاده هر چه بیشتر از این ماه پرداخت و گفت: ماه رمضان بهترین فرصت توبه و آشتی با خداست چرا که خداوند باری تعالی در این ماه حتی برای نفس کشیدن و خوابیدن هم ثواب قائل شده است.

حجت الاسلام ایروانی افزود: صله رحم، دستگیری از نیازمندان و توجه به محرومان، خوش اخلاقی و صبر، تواضع و گذشت، حفظ زبان و چشم از گناهان، پرهیز از دروغ و تهمت و در یک کلام ترک گناه از اقداماتی است که ظرف وجودی انسان را آماده پذیرش نعمات الهی می کند.

امام جمعه درگز ضمن بازخوانی بیانات رهبر معظم انقلاب در جمع معلمان و فرهنگیان عنوان کرد: سند تحول آموزش و پرورش باید با دقت و کارشناسی، اجرا شده و مورد توجه قرار گیرد؛ همچنین معلمان باید از آثار زیانبار سند 2030 که در واقع طراحی غرب برای نفوذ در افکار ملت و تربیت سرباز برای دشمن است مطلع بوده و از اجرای آن پرهیز کنند.

وی تصریح کرد: مردم و علی الخصوص مسئولین باید در تمام حوزه ها آمادگی کامل داشته و در برابر آرایش جنگی دشمن، خود را تجهیز کنند؛ دشمن با تمام ظرفیت به میدان آمده و هر گونه سستی و غفلت خسارتهای غیر قابل جبرانی به کشور وارد می سازد.

حجت الاسلام ایروانی اظهار کرد: امروز به مدیریان جهادی و انقلابی نیاز داریم که بتوانند در مقابل جنگ دشمن ایستادگی کنند چرا که بعضی از مسئولین، وزرا و مدیران، توانایی مدیریت شرایط عادی کشور را نداشته و قطعا نخواهند توانست در این جنگ تمام عیار اقدامی از خود نشان دهند.

امام جمعه درگز پیگیری جوانان، مردم و مسئولین شهر را در بحث تونل الله اکبر مثمر ثمر دانست و تبیین کرد: خوشبختانه با پرداخت 5 میلیارد از بدهی 22 میلیاردی دولت به قرارگاه خاتم، عملیات اجرایی تونل از روز گذشته آغاز شده و امیدواریم با حمایت دولت و تزریق اعتبار مورد نیاز، این پروژه هر چه زودتر به پایان برسد.

وی در پایان ورود بنیاد برکت به پروژه های اقتصادی شهرستان را منشا خیر و برکت خواند و خاطر نشان کرد: این نهاد انقلابی تاکنون اقدامات جهادی بسیار خوبی را در کشور انجام داده و انشالله از هفته های آینده تسهیلگران اقتصادی ضمن ارتباط با مردم و صاحبان سرمایه، رونق تولید و تحقق 500 شغل در شهرستان را رقم خواهند زد.

انتهای پیام/