اسماعیل حاجی آبادی در گفتگو با خبرنگار صبح توس اظهار داشت: پانزدهمین دوره مسابقات کشتی باچوخه قهرمانی کشور، یادواره سردار شهید بابامحمد رستمی و شهدای بخش باجگیران با حضور 191 ورزشکار از 13 شهرستان در مجموعه ورزشی و گردشگری روستای رهورد از صبح امروز آغاز شد.

وی با تاکید بر اینکه قوچان خاستگاه کشتی باچوخه کشور می باشد، ادامه داد: در این دوره از مسابقات 28 تیم از سه استان خراسان رضوی، شمالی و جنوبی و 13 شهرستان از جمله گناباد، آشخانه، نیشابور، چناران، فاروج، بجنورد، درگز، مشهد، قوچان، جوین، اسفراین، تربت جام به رقابت می پردازند.

سرپرست اداره ورزش و جوانان قوچان افزود: 191 کشتی گیر در پنج وزن 66 کیلوگرم،  74 کیلوگرم، 84 کیلوگرم، 96 کیلوگرم و مثبت 96 کیلوگرم تا عصر امروز به رقابت خواهند پرداخت.

حاجی آبادی با بیان اینکه 450 میلیون ریال به نفرات برتر این دوره از مسابقات اهدا خواهد شد،  خاطر نشان کرد: این دوره از مسابقات به یادبود مرحوم پهلوان رمضان شکفته و محمدرحیم رحیمی از بنیانگذاران این گود کشتی برگزار و تا شامگاه امشب نیز ادامه خواهد داشت.

روستای رهورد در 35 کیلومتری شمال غربی شهرستان قوچان و در بخش مرزی باجگیران واقع شده و یکی از روستاهای سرسبز، تاریخی و گردشگری بوده و پهلونان و چوخه کاران بسیاری پرورش داده و هر ساله مسابقات کشتی باچوخه در گود طبیعی این روستا برگزار می شود.

انتهای پیام/