به گزارش صبح توس؛ علی لاریجانی عصر امروز در حاشیه افتتاح سد تغذیه ای نسر تربت حیدریه اظهار داشت: شهید مطهری فعالیت های مولد را باعث اقتصاد سالم می دانستند لذا باید تمام تلاش خودمان را روی فعالیت های مولد و تولیدی متمرکز کنیم تا رونق نولید و اشتغال در کشور فراگیر شود.

وی تصریح کرد: آبهایی که کنترل و در سدها ذخیره می شوند سفره های زیرزمینی را تغذیه می کند، لذا با توجه به شرایط کم آبی علاوه بر این برای کشاورزی و پرورش ماهی و همچنین صنعت گردشگری و تفریحی می توان از این مکانها نیز استفاده بهینه کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی از استاندار خراسان رضوی بعنوان مقام عالی دولت خواست کمک کند تا طرح های پرورش ماهی در این مکان راه اندازی شوند و ادامه داد: اگر کشور بخواهد روی پای خودش بایستد باید تولید گرا باشد تا بتواند نیازهای خودش را فراهم کند، به همین جهت شما باید کشور را برای این مهم کمک کنید.

رییس آب منطقه ای خراسان در تشریح این پروژه افزود: سد تغذیه ای نسر با هدف تغذیه مصنوعی آبخوان دشت پایین دست، کنترل سیلاب و تخریب های احتمالی، بهبود وضعیت آبگیری از رودخانه و همچنین افزایش راندمان انتقال آب و بهبود وضعیت کشاورزی منطقه احداث شده است.

محمد اعلایی اظهار کرد: برای بهره برداری از این پروژه ۱۴۲ میلیارد ریال هزینه شده و نخستین طرحی است که به بخش خصوصی در این حوزه واگذار می شود.

رییس مجلس شورای اسلامی و استاندار خراسان رضوی و جمعی از مسوولان استانی صبح امروز  به منظور کلنگ زنی سه طرح بزرگ عمرانی با سرمایه گذاری ۱۳ هزار میلیارد ریال و همچنین بازدید از چند پروژه در حال احداث و افتتاح سد تغذیه ای نسر به تربت حیدریه سفر کرد.

وی عصر امروز تربت حیدریه را مقصد مشهد ترک کرد.

انتهای پیام