به گزارش خبرنگار صبح توس؛ عیسی صفری صبح امروز در مراسم تجلیل از کارگران نمونه پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد سرخس اظهار کرد: در دوران جنگ تحمیلی ۱۴ هزار شهید کارگری تقدیم انقلاب اسلامی شده است و امروز شاهد به بار نشستن این شجره طیبه هستیم و در گام دوم انقلاب، رهبر معظم انقلاب نقش کلیدی نیروی انسانی را بسیار حائز اهمیت دانسته اند.

 

فرمانده سپاه سرخس بیان کرد: همواره نقش کارگران در تمامی عرصه های مختلف جامعه اسلامی به اثبات رسیده است و امروز که در جنگ اقتصادی قرار داریم نقش نیروهای کارگری پررنگ تر از دوران دفاع مقدس است.

 

وی خاطرنشان کرد: با توجه به مشکلات اقتصادی در کشور و در مقابله با هجمه سنگین دشمنان، فرهنگ کار در جبهه اقتصادی تبدیل به یک فرهنگ مقدس شده است و روحیه بسیجی، ایثارگری و جهادی کارگران است که این تهدید را تبدیل به فرصت کرده است و این فرصت را برای ایفای نقش کارگری ایجاد می کند.

 

افزایش ۴۶ درصدی حقوق کارگران

همچنین سرپرست فرمانداری سرخس در این مراسم با تبریک روز کار و کارگر تصریح کرد: علیرغم فشارهای دشمنان به ایران اسلامی و قشر سخت کوش کارگران، اما این عزیزان بصیرت و پایبندی خود به آموزه های اسلامی را نشان داده اند.

 

حسین غریب افزود: امسال علی رغم تمام تنگناها که برای تولید کنندگان به وجود آمد اما نیازهای معیشتی کارگران فراهم شد و ۴۶ درصد میانگین حقوق این تلاشگران عرصه کار و تولید افزایش یافت.

 

وی با بیان اینکه کار و کارگر نماد نوآوری، سازندگی، توسعه و پیشرفت کشور است، تاکید کرد: کارگران باید با پشتکار در عرصه تولید بهتر از گذشته، نقشه های دشمنان را نقش بر آب کنند.

انتهای پیام/