به گزارش صبح توس؛ طی دو سال اخیر موضوع استخدام بی‌ضابطه و فامیلی در شهرداری قوچان یکی از موضوعات داغ فضای مجازی بوده که برخی آن را انکار می‌کردند اما با پیگیری فعالان رسانه و خبرنگاران شهرستان بالاخره این موضوع از سوی اعضای شورای شهر و حتی شهردار قوچان تائید شد.

علی زیرک، سخنگوی شورای شهر در گفتگو با خبرنگار صبح توس اظهار داشت: از ابتدای دوره جدید شورای شهر حتی یک نفر هم به مجموعه شهرداری اضافه نشده و استخدامی انجام‌نشده است اما استخدام بی‌ضابطه و فامیلی در دوره قبلی شورای شهر وجود داشته و متأسفانه به‌کارگیری این پرسنل بر اساس مدرک، تخصص و نیاز مجموعه شهرداری نبوده است.

وی با بیان اینکه به‌کارگیری اکثر نیروها بر اساس رابطه و نسبت‌های فامیلی بوده است، ادامه داد: نحوه استخدامی‌ها و به‌کارگیری نیروها به‌گونه‌ای بوده که حتی برخی افرادی که از همه‌جا رانده و مانده بودند وارد مجموعه شهرداری شده‌اند.

وی با اشاره به تبعات منفی این نوع استخدام‌های فامیلی در مجموعه شهری افزود: به‌عنوان‌مثال در مجموعه شهرداری قوچان فردی به‌عنوان کارگر استخدام‌شده که با هیچ‌یک از بخش‌ها نتوانسته کار کند و بارها محل کارش را تغییر داده و زمانی که این موضوع را پیگیری کردم به من گفت که نمی‌تواند از فلان مدیر دستور بگیرد و با هر مسئولی هم کار نمی‌کند.

سخنگوی شورای شهر در پاسخ به این سؤال که با توجه به اظهارات شهردار قوچان مبنی بر تحمیل ماهانه پنج میلیارد ریال به شهرداری بابت استخدام این افراد، چرا برای تعدیل و یا مدیریت افراد به‌کارگیری شده اقدام عملی انجام‌نشده، تصریح کرد: در ابتدای دوره پنجم شورای شهر مصوب شد که بر اساس آخرین تاریخ استخدامی‌ها، این افراد تعدیل شوند که در اولین گام 10 نفر نیز در آستانه تعدیل قرار گرفتند که با توجه به شرایط اقتصادی جامعه و برخی مسائل دیگر شورای تأمین این مصوبه را تعلیق کرد و از ما خواسته شد فعلاً از تعدیل نیروها خودداری کنیم.

زیرک در پایان تأکید کرد: هرگاه که شورای تأمین شهرستان مصوب نمایید تعدیل نیروهایی که به‌صورت بی‌ضابطه وارد مجموعه شهرداری شده‌اند آغاز خواهد شد.

لازم به توضیح است که طبق پیگیری‌های خبرنگار ما تعداد افرادی که به‌صورت بی‌ضابطه در شهرداری قوچان به کاری گیری شده‌اند بیش از 120 نفر است.

انتهای پیام/