به گزارش صبح توس؛ ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته خراسان رضوی به تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ایران و شعار سال پرداخته شد که مشروح آن به شرح ذیل است:

امام جمعه موقت رشتخوار:

امروز باید با تمام توان فرهنگ کار، تولید و تلاش را در سطح جامعه ترویج دهیم

حجت الاسلام حسن خاکشور، خطیب موقت نماز جمعه شهرستان رشتخوار ظهر امروز در جمع پرشور نمازگران این هفته مسجد علی ابن ابی طالب شهرستان رشتخوار با تبریک 7 اردیبهشت روز ایمنی حمل و نقل گفت: طبق آمار ارائه شده در کشور ما مرگ و میر ناشی از تصادفات رتبه دوم یا سوم در کشور را دارد، کی این مسئله نیازمند توجه ویژه مسئولین در بحث جاده ها و همچنین رعایت نکات ایمنی توسط رانندگان عزیز می باشد.

امام جمعه موقت شهرستان رشتخوار همچنین با گرامیداشت 9 اردیبهشت روز شوراها با تبریک پیشاپیش این روز به شوراهای شهر و روستا، گفت: امیدوارم کسانی که قدم در این راه گذاشته اند در مسائل اجتماعی عمرانی فرهنگی و ... آن وظایفی که بر عهده آنها گذاشته شده است را به نحو احسن انجام دهند و تنها شورا ها در هنگام انتخابات به دنبال جمع آوری رای نباشند، امروز متاسفانه برخی از شوراها به طور عام درگیر مسائل سیاسی شده‌اند و از هدف و آن برنامه ای که مد نظر است دور شده اند.

وی در رابطه با 11 اردیبهشت روز جهانی کار و کارگر با اشاره به دیدار اخیر مقام معظم رهبری با جمعی از کارگران سراسر کشور با اشاره به سخنان ایشان، گفت: مقام معظم رهبری جملات زیبا و شیوایی را در دیدار با کارکنان سراسر کشور مطرح کردند که اگر مسئولین ما این جملات را در اقتصاد مقاومتی اجرا کنند، بسیاری از مشکلات کشور امروز برطرف خواهد شد.

حجت الاسلام خاکشور در ادامه در رابطه با مسئله رونق تولید نیز، افزود: ما باید فرهنگ کار، تولید و تلاش را در سطح جامعه ترویج دهیم، دیدگاه نشستن برای ثروت بادآورده را باید از خود دور کنیم، امروز باید تحرک کاری را در جامعه به وجود آوریم و امروز مسئولین ما باید از زندگی امیر المومنین حضرت علی علیه السلام به عنوان یک مسئول واقعی الگو بگیرند.

وی همچنین در ادامه همین مطلب افزود: در بحث رونق تولید تمام مسئولین، مردم و جوانان ما باید توان خود را برای تولید بگذارند، در سطح منطقه باید کارشناسی شود، چه چیزی در منطقه نیاز است و با توجه به نیاز منطقه به سمت تولید برویم.

خطیب موقت نماز جمعه شهرستان رشتخوار با اشاره به حرکت شرم آور حکومت عربستان و جنایت اخیر این کشور، افزود: اعدام و کشتار ۳۷ تن از شیعیان، کسانی که دنبال رزق و روزی و امنیت کشور خود بودند کاری شرم آور از سوی حکومت عربستان بود، آل سعود بداند، کسانی که خون بی‌گناهی را به زمین بریزند، حکومت و قدرتشان دوامی نخواهد آورد‌.

امام جمعه موقت رشتخوار همچنین در رابطه با موضوع اعلام رئیس جمهور آمریکا، در تروریست خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، گفت: رئیس جمهور نادان آمریکا به دلیل عدم تاثیرگذاری تحریم ها و رسیدن به آخر خط، و اینکه تنها نیرویی که با وجود تمام هزینه ها، نگذاشت آمریکا شیطان بزرگ به اهداف خود برسد، در پایان کار و آخرین نفسهای خود چاره ای جز این حرکت نداشت.

وی همچنین با تقدیر از سرلشکر جعفری در مسئولیت فرماندهی پیشین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، انتخاب سرلشکر سلامی از سوی مقام معظم رهبری را به عنوان گامی مهم در راستای گام دوم انقلاب عنوان کرد و در رابطه با مسئله گام دوم انقلاب اظهار داشت: در گام دوم انقلاب ما باید زمینه ساز ظهور باشیم، و زمینه ساز بوذن این است که خودسازی را از خود شروع کنیم و پرچم این نظام و انقلاب اسلامی را با دستان مقام معظم رهبری به امام زمان (عج) برسانیم.

حجت الاسلام خاکشور در پایان با تبریک پیشاپیش هفته معلم به جامعه فرهنگیان و معلمان گرانقدر این شهرستان گفت: معلمین مراقب باشند و رفتار و گفتار و کردار آنها در وجود جوانان ما نقش بسیار مهمی را ایفا می کند، یکی از تاثیرگذارترین نیروها در گام دوم انقلاب معلمین عزیز هستند.

امام جمعه قوچان:

تولید علم و رونق اقتصادی، دو عنصر دستیابی به جامعه ای ایده آل است

حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی دستجردی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه قوچان گفت: تولید علم و رونق اقتصادی، دو عنصر دستیابی به جامعه ای ایده آل است و شکی نیست که این دو عنصر می تواند تمام مشکلات جامعه را حل می کند.

 

وی ادامه داد: تولید علم و دانش هر جامعه ای بر دوش معلمان و اساتید می باشد و عنصر دوم بر دوش کارگران است که به حق میتوان آنها را ستون اقتصاد هر جامعه ای دانست.

وی با بیان اینکه معلمان، انسان سازان هر جامعه ای می باشند و نفس و نگاه و عمل معلمان یک عبادت وموهبت الهی است، افزود: برای تسریع در رشد و توسعه تولید علم نیازمند تحول در آموزش و پرورش می باشیم زیراآموزش و پرورش ما فقط به مسائل تئوری ختم می شود  و این در حالیست که می بایست به تبدیل تئوری به عمل هم توجه ویژه ای داشته باشیم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی قوچان با انتقاد از وضعیت فعلی معلمان نیز تصریح کرد: ارتقا جایگاه حرفه ای معلمان یکی دیگر از ضروریات آموزش و پرورش است که باید مورد توجه مسئولین قرار بگیرد و تمام کم کاری های چند سال اخیر در این زمینه جبران شود زیرا نهادینه کردن فرهنگ کار و تلاش و تمام ابعاد فرهنگی برعهده معلمان می باشد.

حجت الاسلام دستجردی  با بیان اینکه رسیدن به اقتصادی پویا می تواند مانع نفوذ و تصمیم گیری بیگانگان برای کشور ما شود، خاطر نشان کرد: مراقبت از ذخایر معدنی و نفتی و جلوگیری از خام فروشی می بایست بطور ویژه در دستور کار مسئولین و مدیران ارشد دولتی قرار بگیرد و در حال حاضر بدعمل کردن مسئولین ما در حوزه های اقتصادی یکی از نقاط ضعف ما می باشد.

امام جمعه قوچان سفر نخست وزیر پاکستان به ایران را بسیار مثبت ارزیابی کرد و گفت: بعد از جریان انتخابات در پاکستان و تلاش عربستان سعودی برای رای آوردن گزینه موردنظرشان که شکست سنگینی را نیز متحمل شدند، نخست وزیر پاکستان به ایران اسلامی سفر کرد، زیرا می داند که تنها کشوری می تواند صادقانه به رشد و توسعه پاکستان کمک کند، جمهوری اسلامی ایران است.

وی بیان داشت: افزایش امنیت منطقه ای به ویژه در مرزهای مشترک، توسعه روابط اقتصادی از مهمترین دستاوردهای این سفر می باشد.

وی با انتقاد شدید از سکوت جامعه بین المللی و مدعیان حقوق بشر پیرامون جنایت های حاکمان سعودی نیز گفت:  15 تا 25 درصد جمعیت دینی عربستان را شیعیان تشکیل می دهد که تحت شدیدترین فشارها می باشند و در تازه ترین جنایت وهابی های سعودی 32 نفر از شیعان درسکوت جامعه بین المللی گردن زده شدند که با این شرایط باید به حال این جامعه بین المللی که چشم خود را بر خونریزی حاکمان سعودی در یمن و حتی خود عربستان بسته اند، تاسف خورد.

امام جمعه سرخس:

حلقه های مقاومت در سیل اخیر به یکدیگر نزدیک تر شدند/ «اسرائیل» خمیرمایه طرح ریزی فتنه ها در منطقه است

حجت الاسلام محمد بختیاری در خطبه های این هفته نماز جمعه سرخس با اشاره به آیه ۸۲ سوره مائده اظهار کرد: امروز اسرائیل و صهیونیست های نژادپرست، «یهود» زمان ما و کشورهای به اصطلاح اسلامی همچون عربستان سعودی که دستشان در دست اسرائیل است، «مشرکان» زمان ما و دشمنان درجه یک مومنان هستند.

امام جمعه سرخس با تاکید بر اینکه اسرائیل، خمیرمایه طرح ریزی تمامی فتنه ها در منطقه است، افزود: امروز اسرائیل یهود است و هر کسی عقاید تکفیری و وهابیت را داشته باشد، مشرک و دشمن درجه یک مومنان است.

وی با اشاره به اعدام ۳۷ نفر از مردم عربستان توسط رژیم آل سعود بیان داشت: این افراد تنها جرمشان این بود که پای اسلام ناب محمدی ماندند.

حجت الاسلام بختیاری عنوان کرد: عربستان سعودی بداند شکست و نابودی او نزدیک است و به زودی حرمین شریفین از وجود نجس آن ها پاک می شود.

خطیب نماز جمعه سرخس با اشاره به اقدامات آمریکا در به صفر رساندن صادرات نفت ایران تصریح کرد: به تعبیر مقام معظم رهبری «ما آن قدری که نیاز داریم و خودمان اراده می کنیم، می توانیم نفت خود را صادر کنیم»؛ از طرفی دولتمردان ما باید به دنبال قراردادهای بلندمدت با خریداران نفت ایران باشند.

امام جمعه سرخس با بیان اینکه هر وقت بخواهیم می توانیم تنگه هرمز را که مهم ترین شاهراه نفتی جهان است ببندیم، اضافه کرد: دولتمردان باید تلاش کنند تا خام فروشی نفت کنار گذاشته شود و کم کم فرآورده های نفتی را صادر کنیم؛ فرآورده هایی که قابل تحریم نیستند.

وی در پایان با اشاره به سیل اخیر کشور و شهرستان سرخس خاطرنشان کرد: سیل اخیر هر چند خساراتی را به کشور و مردمان وارد کرد، اما یکی از برکات آن نزدیک تر شدن حلقه های مقاومت به یکدیگر بود؛ ضمن اینکه صحنه های زیبایی از فداکاری، ایثارگری و نوعدوستی ملت ایران به نمایش گذاشته است.

انتهای پیام/