به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام حسن خاکشور، خطیب موقت نماز جمعه شهرستان رشتخوار ظهر امروز در جمع پرشور نمازگران این هفته مسجد علی ابن ابی طالب شهرستان رشتخوار با تبریک 7 اردیبهشت روز ایمنی حمل و نقل گفت: طبق آمار ارائه شده در کشور ما مرگ و میر ناشی از تصادفات رتبه دوم یا سوم در کشور را دارد، کی این مسئله نیازمند توجه ویژه مسئولین در بحث جاده ها و همچنین رعایت نکات ایمنی توسط رانندگان عزیز می باشد.

 

امام جمعه موقت شهرستان رشتخوار همچنین با گرامیداشت 9 اردیبهشت روز شوراها با تبریک پیشاپیش این روز به شوراهای شهر و روستا، گفت: امیدوارم کسانی که قدم در این راه گذاشته اند در مسائل اجتماعی عمرانی فرهنگی و ... آن وظایفی که بر عهده آنها گذاشته شده است را به نحو احسن انجام دهند و تنها شورا ها در هنگام انتخابات به دنبال جمع آوری رای نباشند، امروز متاسفانه برخی از شوراها به طور عام درگیر مسائل سیاسی شده‌اند و از هدف و آن برنامه ای که مد نظر است دور شده اند.

 

وی در رابطه با 11 اردیبهشت روز جهانی کار و کارگر با اشاره به دیدار اخیر مقام معظم رهبری با جمعی از کارگران سراسر کشور با اشاره به سخنان ایشان، گفت: مقام معظم رهبری جملات زیبا و شیوایی را در دیدار با کارکنان سراسر کشور مطرح کردند که اگر مسئولین ما این جملات را در اقتصاد مقاومتی اجرا کنند، بسیاری از مشکلات کشور امروز برطرف خواهد شد.

 

حجت الاسلام خاکشور در ادامه در رابطه با مسئله رونق تولید نیز، افزود: ما باید فرهنگ کار، تولید و تلاش را در سطح جامعه ترویج دهیم، دیدگاه نشستن برای ثروت بادآورده را باید از خود دور کنیم، امروز باید تحرک کاری را در جامعه به وجود آوریم و امروز مسئولین ما باید از زندگی امیر المومنین حضرت علی علیه السلام به عنوان یک مسئول واقعی الگو بگیرند.

 

 

وی همچنین در ادامه همین مطلب افزود: در بحث رونق تولید تمام مسئولین، مردم و جوانان ما باید توان خود را برای تولید بگذارند، در سطح منطقه باید کارشناسی شود، چه چیزی در منطقه نیاز است و با توجه به نیاز منطقه به سمت تولید برویم.

 

خطیب موقت نماز جمعه شهرستان رشتخوار با اشاره به حرکت شرم آور حکومت عربستان و جنایت اخیر این کشور، افزود: اعدام و کشتار ۳۷ تن از شیعیان، کسانی که دنبال رزق و روزی و امنیت کشور خود بودند کاری شرم آور از سوی حکومت عربستان بود، آل سعود بداند، کسانی که خون بی‌گناهی را به زمین بریزند، حکومت و قدرتشان دوامی نخواهد آورد‌.

 

امام جمعه موقت رشتخوار همچنین در رابطه با موضوع اعلام رئیس جمهور آمریکا، در تروریست خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، گفت: رئیس جمهور نادان آمریکا به دلیل عدم تاثیرگذاری تحریم ها و رسیدن به آخر خط، و اینکه تنها نیرویی که با وجود تمام هزینه ها، نگذاشت آمریکا شیطان بزرگ به اهداف خود برسد، در پایان کار و آخرین نفسهای خود چاره ای جز این حرکت نداشت.

 

وی همچنین با تقدیر از سرلشکر جعفری در مسئولیت فرماندهی پیشین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، انتخاب سرلشکر سلامی از سوی مقام معظم رهبری را به عنوان گامی مهم در راستای گام دوم انقلاب عنوان کرد و در رابطه با مسئله گام دوم انقلاب اظهار داشت: در گام دوم انقلاب ما باید زمینه ساز ظهور باشیم، و زمینه ساز بوذن این است که خودسازی را از خود شروع کنیم و پرچم این نظام و انقلاب اسلامی را با دستان مقام معظم رهبری به امام زمان (عج) برسانیم.

 

حجت الاسلام خاکشور در پایان با تبریک پیشاپیش هفته معلم به جامعه فرهنگیان و معلمان گرانقدر این شهرستان گفت: معلمین مراقب باشند و رفتار و گفتار و کردار آنها در وجود جوانان ما نقش بسیار مهمی را ایفا می کند، یکی از تاثیرگذارترین نیروها در گام دوم انقلاب معلمین عزیز هستند.

 

انتهای پیام/