به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام مروی، تولیت آستان قدس رضوی در دیدار با نخست وزیر پاکستان اظهار کرد: یقیناً الطاف خاصه حضرت علی بن موسی الرضا(ع) شامل حال دو ملت خواهد بود و شما نیز از برکات آن بهره‌مند می‌شوید.

 

وی با اعلام اینکه ایمان و اعتقاد دینی در مردم پاکستان یک اعتقاد ریشه‌دار و خالص است، گفت: اوج این ایمان در ابراز ارادت آنان چه شیعه و چه سنی به پیامبر اکرم(ص) و اهل بیت طاهرین(ع) ایشان متجلی است؛ ابراز محبت مردم پاکستان به انقلاب اسلامی و امام خمینی و امام خامنه‌ای یک پدیده بی‌نظیر و فرصت استثنایی برای گسترش همکاری‌های دو کشور است.

 

تولیت آستان قدس رضوی تصریح کرد: ارتباط دو ملت ایران و پاکستان فراتر از همسایگی و یک ارتباط برادرانه است، مهمترین زمینه برای تقویت ارتباطات دو ملت، عشق و ارادت به پیشگاه مقدس حضرت علی بن موسی الرضا(ع) است.

 

حجت الاسلام مروی عنوان کرد: زائران عزیز پاکستانی که بیشترین زائران خارجی این آستان مقدس هستند، در مشهد و در این آستان ملکوتی در خانه خود و در میان برادرانشان هستند و احساس غربت ندارند.

 

وی با بیان اینکه نگاه استعمار به منطقه شبه قاره همیشه نگاه دست‌اندازانه بوده است و برای هموار کردن دست‌اندازی‌های خود سرمایه‌گذاری ویژه‌ای بر اختلاف‌افکنی‌های قومی و مذهبی داشته‌اند، گفت: 
بهترین زمینه برای خنثی کردن توطئه‌های تفرقه‌افکنانه مستکبران و قطع دست استعماری آنها از منطقه، تقویت مشترکات ایران و پاکستان بویژه اشتراکات معنوی و در رأس آنها ابراز ارادت به حضرت علی‌بن موسی‌الرضا(ع) از طریق تسهیل زیارت زائران پاکستانی است.


حجت الاسلام مروی افزود: آستان قدس از طریق وزارت امور خارجه کشورمان تسهیل زیارت زائران پاکستانی را با جدیت دنبال می‌کند، همچنین برای تسهیل زیارت اربعین و عبور عزیزان‌مان از مرز میرجاوه به مقصد کربلای معلی برنامه‌هایی در چند سال گذشته داشته‌ایم که این برنامه‌ها با قدرت ادامه خواهد یافت.


وی ادامه داد: ناامن کردن مرزهای دو کشور از طریق گروه‌های دست‌ساز آمریکا در هر دو طرف مرز، و ایجاد بدبینی و اختلاف، برنامه قطعی آمریکایی‌ها است. دولتها و ملت‌های رشید و بیدار ایران و پاکستان از این نقشه آگاهند و ضمن تأکید بر مقابله جدی با گروههای تروریستی تغذیه‌شونده از پول آمریکا و سعودی، اجازه نخواهند داد توطئه مستکبران بر روابط آنها اثر منفی داشته باشد.


عمران خان، نخست وزیر پاکستان نیز در ادامه خاطر نشان کرد: پاکستان می خواهد روابط خود با ایران را به سطح عالی برساند، من در دوران مسئولیت خود تمام تلاشم را می‌کنم تا روابط با ایران را به بهترین سطح ممکن برسانم.


وی افزود: پاکستان از دوران سختی در حال عبور است و ما می خواهیم طبق اصول و آموزه‌های نبوی کشور را اداره کنیم.

انتهای پیام/