به گزارش صبح توس؛ عصر امروز عمران خان، نخست وزیر پاکستان وارد مشهد شد و پس از زیارت مرقد مطهر رضوی، مشهد را به مقصد تهران ترک می‌کند.

 

بر اساس اعلام وزارت امور خارجه پاکستان، عمران خان امروز به دعوت رسمی حسن روحانی، رئیس جمهور ایران برای سفری دو روزه به ایران آمده است.

 

نخست وزیر پاکستان در بدو ورود خود در دیدار با استاندار خراسان رضوی با اعلام اینکه در رابطه با حادثه سیل در ایران متاسف بوده و درباره جبران خسارت‌ها با مردم ایران ابراز همدردی می‌کنم، اظهار کرد: مشهد شهری زیارتی است و جایگاه ویژه‌ای برای پاکستان دارد و سالانه 100 هزار پاکستانی به ایران سفر می‌کنند.

 

وی ادامه داد: امیدواریم امنیت در افغانستان برقرار شود و اگر این مهم تحقق یابد، مسیر زمینی از پاکستان به مشهد فراهم می‌شود.

 

عمران خان تاکید کرد: برای حوزه توریست بسیار اهمیت قائل هستیم و به دنبال این هستیم که درهای کشور را به روی توریست باز کنیم و از این ظرفیت استفاده شود.

 

رزم حسینی،استاندار خراسان رضوی نیز در این دیدار اعلام کرد: در مشهد ظرفیت‌های دانشگاهی بسیار خوبی وجود دارد و می‌توان از این ظرفیت‌ه برای توسعه همکاری‌ها استفاده کرد.

انتهای پیام/