سعید مهدی زاده، مسئول پایگاه بسیج دانشجویی دانشکده دندانپزشکی در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس اظهار کرد: اردوی جهادی دندانپزشکی به مناسبت نیمه‌ی شعبان و به همت کانون جهادی صراط الحمید بسیج دانشجویی علوم پزشکی مشهد، در حاشیه‌ی شهر برگزار شد.

وی افزود: در این اردو، 50 تن از اساتید، فارغ‌التحصیلان و دانشجویان دکتری تخصصی و عمومی دندان‌پزشکی، در دو روزِ کاری و درزمینه های ترمیم، درمان ریشه، جرم‌گیری و کشیدن دندان به مردم این منطقه محروم خدمت کردند.

مهدی زاده گفت: در این اردو که از 29 تا 30 فروردین در روستای سالارآباد برگزار شد، 274 مورد کشیدن دندان، 144 مورد ترمیم دندان، 23 مورد درمان ریشه، 73 مورد جرم‌گیری و 8 مورد جراحی تخصصی بافت نرم و سخت، انجام گرفت.

وی تصریح کرد: 200 نفر از مراجعان، آموزش‌های بهداشت دهان و دندان را دریافت کردند و به 100 نفر از کودکان، پک بهداشتی اهدا شد.

 مسئول پایگاه بسیج دانشجویی دانشکده دندانپزشکی خاطرنشان شد: علاوه بر این، برای اولین بار در کشور، ثبت پرونده بیماران به‌صورت الکترونیک صورت گرفت.

وی در رابطه با مشکلات اردو به مسئله‌ی کامیونت‌های دندانپزشکی اشاره کرد و گفت: واگذاری این کامیونت‌ها توسط شبکه بهداشت که برای ارائه‌ی خدمات تخصصی در اردو ضروری بود که با چالش‌هایی عجیب روبه‌رو شد و درروند خدمت‌رسانی اختلال ایجاد کرد.

مهدی زاده بیان کرد: شبکه‌ی بهداشت منطقه‌ی یک باوجود نامه‌ی مسئولین ارشد، از واگذاری کامیونت امتناع کرد و شبکه‌ی بهداشت منطقه‌ی پنج، کامیونت را به شکل ناقص و غیرقابل استفاده به جهادگران تحویل داد.

انتهای پیام/