رضا مؤمن زاده در حاشیه ارسال کمک‌های مردمی به مناطق سیل‌زده در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس؛ اظهار کرد: نخستین محموله کمک‌های مردمی مردم نوع‌دوست شهرستان تربت‌حیدریه در قالب 2 کامیون به استعداد 10 هزار اقلام زیستی  و به ارزش 240 میلیون تومان در نیمه اول فروردین‌ماه به استان گلستان ارسال شد.

 

وی تصریح کرد: امروز همچنین دومین محموله کمک‌های مردمی این شهرستان به استعداد 20 هزار اقلام زیستی و به ارزش 400 میلیون تومان به استان‌های گلستان و لرستان ارسال شد.

 

مؤمن زاده با بیان اینکه کمک‌های نقدی مردم به‌صورت منطقه‌ای در آینده نزدیک احصا و اعلام می‌شود، افزود: در حال حاضر رقمی حدود 120 میلیارد تومان کمک‌های غیر نقدی با کدهای دستوری هلال‌احمر در سطح کشور ثبت‌شده است.

 

رئیس جمعیت هلال‌احمر تربت‌حیدریه با اشاره به اینکه طی هفته‌های آینده سومین محموله کمک‌های مردمی به مناطق سیل‌زده ارسال خواهد شد، افزود: پایگاه‌های مستقر هلال‌احمر در میدان مرکزی و همچنین جمعیت هلال‌احمر واقع در بولوار پرستار جنب پارک آیت‌الله کاشانی آماده دریافت کمک‌های نقدی و غیر نقدی به هم‌وطنان سیل‌زده می‌باشند.

 

هر هفته یک کاروان کمک‌های مردمی تربت‌حیدریه به مناطق سیل‌زده ارسال می‌شود

 

معاون استاندار و فرماندار تربت‌حیدریه با بیان اینکه خراسان رضوی معین استان گلستان در کمک‌رسانی به مناطق سیل‌زده است، افزود: با توجه به جمع‌آوری کمک‌های مردمی نقدی و غیر نقدی  توسط جمعیت هلال‌احمر، بسیج، حوزه‌های علمیه، بهزیستی، کمیته امداد و سایر سمن‌ها و تشکل‌های مردم‌نهاد، پیش‌بینی می‌شود هر هفته یک کاروان به مناطق سیل‌زده اعزام شوند.

 

علی رستمی گفت: در حال حاضر 30 هزار اقلام زیستی در قالب دو کاروان و به ارزش 700 میلیون تومان به مناطق سیل‌زده استان گلستان ارسال شده و در تلاشیم تا به جمع‌آوری کمک‌های مردمی علاوه بر استان معین بتوانیم به سایر مناطق سیل‌زده کاروان کمک‌های مردمی را نیز ارسال کنیم.

 

وی بیان داشت: در کنار جمع‌آوری کمک‌های غیر نقدی بالغ بر 200 میلیون تومان کمک‌های نقدی همشهریان به حساب های مربوطه واریز شده و این در شرایطی است که کمک‌های کد دستوری کمیته امداد و بهزیستی و هلال‌احمر و سایر نهادها  هنوز تفکیک و اعلام نشده است.

 

انتهای پیام/