به گزارش صبح توس؛ ظهر امروز نماز سیاسی و عبادی جمعه در سراسر خراسان رضوی برگزار شد و در خطبه های نماز جمعه در خراسان رضوی بر خدمت رسانی هرچع سریعتر به مناطق سیل زده و حمایت قاطع مردم از سپاه پاسداران تاکید شد.

امام جمعه درگز:

انقلاب با سپاه و بسیج معنا پیدا می کند/ عصبانیت آمریکا از توفیقات سپاه است

 حجت الاسلام محمدحسین ایروانی، امام جمعه درگز در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن توصیه نمازگزاران به تقوا و عبادت الهی اظهار کرد: تقوای الهی را پیشه کنید که آن بهترین زاد و توشه آدمی برای ورود به سرای آخرت است.

وی در ادامه سخنان خود عنوان کرد: در فضیلت شب نیمه شعبان همین بس که خداوند به ذات خود سوگند خورده درخواست هیچ حاجت مندی را بی پاسخ نگذاشته و گناهان توبه کنندگان را بیامرزد؛ از جمله اعمال مستحب در این شب، خواندن دعای کمیل و زیارت امام حسین (ع)، شب زنده داری، خواندن نماز و قرآن و رسیدگی به نیازمندان است.

امام جمعه درگز گفت: امام زمان (عج) شخصیت بی نظیر عالم و آخرین ذخیره الهی در روی زمین است؛ شخصیت منحصر به فردی که غیبت او امتحان بزرگ الهی، منتظر ظهور او بودن بالاترین عبادت و حکومت جهانی او بهترین حکومت دنیاست.

حجت الاسلام ایروانی سربازان گمنام امام زمان (عج) را یکی از اصلی ترین عوامل حفظ امنیت در کشور دانست و گفت: سالیانه صدها مورد مسائل ضد امنیتی و تروریستی در کشور اتفاق می افتد که این نیروهای خدوم پیش از آنکه ما متوجه شویم با آنها برخورد کرده و توطئه ها را خنثی می کنند؛ همکاری با قوه قضائیه، مبارزه با قاچاق کالا و ارز و مقابله با زمین خواری از جمله اقدامات دیگر این نهاد است.

وی در بخش های دیگری از سخنان خود تاکید کرد: امروز سپاه مقتدر ما در حال انجام مسائلی فراتر از ماموریت های سازمانی خود در بخش های مختلف فرهنگی، اجتماعی و محرومیت زدایی است؛ عصبانیت آمریکا هم از دیگر توفیقات سپاه بوده است.

امام جمعه درگز افزود: این انقلاب با سپاه و بسیج معنا پیدا می کند و نمی توانیم آن را بدون سپاه تصور کنیم؛ سپاه به پاس خدمات ارزنده این چهل سال موفق شده اعتماد ملت های منطقه را جلب کند که جلوه های کوچکی از این اعتماد را می توان در کمک 75 هزار دلاری مردم عراق و یاری نیروهای حشدالشعبی به مردم سیل زده کشور مشاهده کرد.

حجت الاسلام ایروانی در پایان با اشاره به فرارسیدن دهه تکریم مساجد خاطرنشان کرد: مساجد جایگاه بسیار والایی دارند چرا که بیش از 96 درصد شهدای انقلاب برخواسته از مساجد بوده و منشأ تمام اتفاقات فرهنگی از مسجد است؛ لذا باید قدر دانسته و در تکریم و تعظیم این مکانهای مذهبی تمام تلاش خود را به کار بندیم.

 

امام جمعه سرخس:

اقدامات مجاهدانه در مناطق درگیر سیل سرخس مصداق «اعتصام به حبل الله» است

 حجت الاسلام محمد بختیاری در خطبه های این هفته نماز جمعه سرخس با تبریک ولادت باسعادت حضرت ولی عصر (عج) اظهار کرد: شب نیمه شعبان را باید احیاء گرفت و منتظران ظهور در روز ولادت آن حضرت در جوار لاله های پرپر حسینی و شهدای گمنام با دل شکسته برای فرجش دست به سوی خدای متعال ببرند.

 

امام جمعه سرخس با اشاره به سالروز سربازان گمنام امام زمان (عج) خاطرنشان کرد: امروز این امنیتی که داریم به برکت مجاهدت های خاموش و خستگی ناپذیر سربازان گمنام امام زمان (عج) است.

 

وی با تقدیر از اقدامات مجاهدانه وزارت اطلاعات در مبارزه با مفاسد اقتصادی، دانه درشت ها، زمین خواری، مدیران فاسد و قاچاق کالا تصریح کرد: امروز سربازان گمنام ما در وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران توفیقات زیادی در این عرصه ها دارند.

 

حجت الاسلام بختیاری در ادامه با اشاره به وقوع سیل ویرانگر در برخی از مناطق کشور و به خصوص شهرستان مرزی سرخس اظهار داشت: از همان ساعات اولیه وقوع سیل در شهرستان سرخس شاهد بودیم که همه مسئولان و مردم و دستگاه های خدمات رسان و امدادی در کنار مردم درگیر سیل شهرستان بودند و اگر نبود این خدمت رسانی ها و مجاهدت ها، خسارات زیادی به مردم ما وارد می شد.

 

خطیب نماز جمعه سرخس با اشاره به اعزام موکب میقات الرضا علیه السلام شهرستان سرخس به مناطق درگیر سیل شهرستان بیان کرد: حضور مسئولان و مردم از اقشار مختلف شیعه و سنی و گروه های جهادی در کنار مردم روستاهای درگیر سیل شهرستان از همان دقایق اولیه و اقدامات مجاهدانه آن ها، مصداق «اعتصام به حبل الله» بود.

 

 

خطیب جمعه خلیل‌آباد:

موفقیت‌های سپاه در داخل و خارج کشور بسیار پررنگ است

حجت‌الاسلام علی ناهیدی، ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه خلیل‌آباد ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت مهدی (عج)، اظهار داشت: نیمه شعبان به‌عنوان روز سربازان گمنام امام زمان (عج) که چشم و گوش ایران اسلامی هستند نام‌گذاری شده است.

وی همچنین در ادامه خاطرنشان کرد: نیروهای اطلاعاتی نیز زحمات زیادی از ابتدای انقلاب تا به امروز کشیده‌اند و امنیت کشور نیز شعار این سربازان هست و کاری پنهان و خاموش دارند.

خطیب جمعه خلیل‌آباد با اشاره به روش‌های تأمین منابع مالی جبران خسارت سیل اخیر، تصریح کرد: سیل‌های اخیر خرابی‌هایی بر جای گذاشته ولی حجم خسارت‌ها هنوز مشخص نشده و بر اساس گفته وزیر نیز 30 تا 35 هزار میلیارد خسارت واردشده که با یک سال یارانه ملت ایران برابری می‌کند.

وی بابیان اینکه پیشنهادهایی را رهبر معظم انقلاب در خصوص تأمین منابع مالی جبران خسارت‌های سیل ارائه داده‌اند، اذعان کرد: کمک‌های مالی گسترده مردمی که انجام می‌گیرد، استفاده از نیروهای جهادی داوطلب برای بازسازی، استفاده از نیروهای مسلح و... می‌تواند نیز در جبران خسارت‌ها تأثیرگذار باشد.

ناهیدی در ادامه ضمن تبریک فرارسیدن سالروز تأسیس سپاه پاسداران به‌فرمان بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران، عنوان کرد: به گفته کنگره آمریکا، اقدام احمقانه رئیس‌جمهور امریکا در تروریستی خواندن سپاه باهدف مبارزه با تروریسم جهانی ایران و فشار اقتصادی بیشتر بر ایران انجام‌شده است و همچنین وزیر خارجه آمریکا این اقدام بی‌شرمانه و سخیف را زمینه ثبات بیشتر در جهان اعلام کرده است.

وی بابیان اینکه موفقیت‌های سپاه در داخل و خارج کشور بسیار پررنگ است، تشریح کرد: مبارزه با تروریست از القاعده تا داعش، جلوگیری از تجزیه منطقه از ایران، عراق، سوریه و...، تشکیل نیروهای مردمی با محوریت سپاه در کشورهای منطقه در حمایت از حریم حرم، احیای روحیه خودباوری در منطقه، امدادرسانی به زلزله‌زدگان و سیل‌زدگان، سرکوب کودتاهای مختلف و... از برکات سپاه است.

امام‌جمعه خلیل‌آباد با تأکید بر اینکه حضرت امام (ره) فرموده‌اند که اگر سپاه نبود کشور هم نبود، افزود: نقش سپاه در جنگ تحمیلی، فتنه‌های داخلی دشمن، بازدارندگی دفاعی کشور، مهار تحریم‌ها، مقابله با جنگ اقتصادی، مقابله با جنگ فرهنگی و... نیز حائز اهمیت است.

 

وی در ادامه با اشاره به سنت چراغ و برات در خلیل‌آباد، ابراز کرد: اینکه ایام چراغ و برات در خلیل‌آباد با چه روشی صورت گیرد توسط یک خرد جمعی از روحانیون، معتمدین، بزرگان شهر و برخی از مردم صورت گرفته است.

حجت‌الاسلام ناهیدی همچنین در پایان خاطرنشان کرد: مردم می‌توانند هرروز بر سر مزار اموات خود حضورداشته باشند ولی اینکه هزینه‌های زیادی که برای حضور بر سر مزار در ایام چراغ برات انجام می‌شود که مزاحمت‌هایی برای دیگران دارد، قابل‌قبول نیست و امیدواریم اصلاح شود.

 

امام جمعه تربت حیدریه:

انتظار فرج موتور محرک مجاهدان خدا و آرمان انبیای الهی است/هسته های مقاومت جهان اسلام در حال سازماندهی است

حجت الاسلام محمدرضا عصمتی در آئین خطبه های این هفته نماز جمعه تربت حیدریه اظهار کرد: انتظار و فرج حضرت بقیه الله الاعظم(عجل الله) کلید همه قفل ها و مشکلات امت اسلامی و به معنای واقعی کلمه نگاه خوش بینانه به آینده است.

وی تصریح کرد: دو رکن اساسی انتظار فرج یعنی انسان های خداجو با معنویت و عبادت در برابر خدا و مبارزه با طاغوت و مستکبرین هستند که برای ظهور ولی خدا زمینه سازی می کنند.

امام جمعه تربت حیدریه گفت: انتظار فرج در حقیقت آرمان انبیا و اولیای الهی است که مردم بر اساس دو شاخصه معنویت و عدالت تحت پرچم یک انسان الهی جمع شده و با مبارزه طاغوت نظام سلطه و مستکبران را از بین خواهند برد.

رییس حوزه علمیه مرحوم هراتی بیان داشت: انتظار فرج یعنی تشکیل یک نظام اسلامی که در پی آن دولت اسلامی و جامعه اسلامی به معنای واقعی انسانهای پایبند به آرمان ها و ارزشها تربیت کند و با تحکیم جبهه و هسته های مقاومت حزب مستضعفین یعنی همان حزب الله بر مستکبران چیره شوند.

خطیب جمعه تربت حیدریه تاکید کرد: این بدان معناست که انسان های مومن و مدیر و ارزشی بر دنیا حاکم شوند و جامعه را به سمت خدا و ارزشهای والای الهی و انسانی هدایت کنند.

امام جمعه تربت حیدریه همه این اقدامات را متوجه زمینه سازی دانست و گفت: پیروزی انقلاب اسلامی و مقاومت چهل ساله برابر نظام سلطه در برابر تهدیدات و تحریم ها و تشکیل هسته های مقاومت از این دست زمینه سازی ها برای فرج امام زمان (عجل الله) است.

انتهای پیام/