به گزارش صبح توس؛ امیر سرتیپ دوم ستاد رضا آذریان ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه مشهد اظهار داشت: امام پیامی را به ارتش ایران فرستادند و تاکید کردند که مگر نمی‌خواهید آزاد باشید و شما هم باید ارتش این حکومت اسلامی باشید.

آذریان با اشاره به اینکه ارتش در کنار مردم حرکات خوبی را رقم زدند، گفت: حضرت امام خمینی (ره) بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در 22 بهمن، ماموریت دیگری را به ارتش دادند و آن هم ایستادن در مقابل گروه‌های ضد انقلاب بود و تثبیت امنیت کشور بعد از پیروزی انقلاب بود.

وی اضافه کرد: گروه‌های ضد انقلاب در نقاط مختلف ایران به دنبال این بودند که نظام جمهوری اسلامی ایران تثبیت نشود، ارتش ایران در مقابل ضد انقلاب در ترکمن صحرا، کردستان، کرمانشاه و خوزستان ایستادند و نگذاشتند که انقلاب با شرایطی خاصی در روزهای اول رو‌به‌رو شود.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال‌شرق نزاجا خاطرنشان کرد: در این بین کسانی بودند که شعار انحلال ارتش و کاهش نیروی انسانی را سر می‌دادند، ولی حضرت امام خمینی (ره) در 26 فروردین سال 1358 پیامی را برای مردم ایران و برای ارتش ایران فرستادند که امروز روز ارتش اعلام می‌شود و در این روز در شهرستان‌های بزرگ با ساز و برگ به رژه بپردازند و پشتیانبی خود را از مردم ایران اعلام نمایید.

آذریان ادامه داد: امام خمینی (ره) در ادامه پیام فرمودند که ملت ایران موظف است از ارتش اسلامی ایران استقبال کنند و احترام برادرانه داشته باشند و ارتش اسلامی ایران را به رسمیت بشناسند و پشتیبانی خود را از آن اعلام کنند، اکنون مخالفت با ارتش جایز نیست، ما و شما و ارتش برادرانه برای حفظ و امنیت کشورمان کوشش می‌کنیم.

وی افزود: امام فرمود؛ افراد خارج از ارتش حق ندارند در امر ارتش دخالت کنند و دخالت بی جا در داخل ارتش موجب ضعف آنان می‌شود و مخالف انقلاب اسلامی است،با این پیام امام (ره) ارتش در نظام جمهوری اسلامی ایران مجددا متولد می‌شود.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال‌شرق نزاجا در ادامه خاطرنشان کرد: امروز ماموریت بعدی ارتش این است که در کنار مردم باشند و طرح‌هایی را دارند که در شرایط سخت مانند سیل و زلزله به کمک مردم بروند.

آذریان اضافه کرد: مردم ما امروز تجربه همکاری و همدلی سپاه و ارتش را در دفاع مقدس دیده‌اند و می‌دانند که این وحدت با دشمن چه می‌کند. امروز هم در کنار مردم هستند، اگر آمریکا همچنان جرف بزنند، کور خوانده است.

وی ادامه داد: ارتش و سپاه هرگز دستان خود را از هم جدا نمی کنند و همچنان با قدرت و صلابت از مرزهای جمهوری اسلامی ایران پاسداری خواهند کرد.

انتهای پیام/