به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام علی ناهیدی، ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه خلیل‌آباد ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت مهدی (عج)، اظهار داشت: نیمه شعبان به‌عنوان روز سربازان گمنام امام زمان (عج) که چشم و گوش ایران اسلامی هستند نام‌گذاری شده است.

وی همچنین در ادامه خاطرنشان کرد: نیروهای اطلاعاتی نیز زحمات زیادی از ابتدای انقلاب تا به امروز کشیده‌اند و امنیت کشور نیز شعار این سربازان هست و کاری پنهان و خاموش دارند.

خطیب جمعه خلیل‌آباد با اشاره به روش‌های تأمین منابع مالی جبران خسارت سیل اخیر، تصریح کرد: سیل‌های اخیر خرابی‌هایی بر جای گذاشته ولی حجم خسارت‌ها هنوز مشخص نشده و بر اساس گفته وزیر نیز 30 تا 35 هزار میلیارد خسارت واردشده که با یک سال یارانه ملت ایران برابری می‌کند.

وی بابیان اینکه پیشنهادهایی را رهبر معظم انقلاب در خصوص تأمین منابع مالی جبران خسارت‌های سیل ارائه داده‌اند، اذعان کرد: کمک‌های مالی گسترده مردمی که انجام می‌گیرد، استفاده از نیروهای جهادی داوطلب برای بازسازی، استفاده از نیروهای مسلح و... می‌تواند نیز در جبران خسارت‌ها تأثیرگذار باشد.

ناهیدی در ادامه ضمن تبریک فرارسیدن سالروز تأسیس سپاه پاسداران به‌فرمان بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران، عنوان کرد: به گفته کنگره آمریکا، اقدام احمقانه رئیس‌جمهور امریکا در تروریستی خواندن سپاه باهدف مبارزه با تروریسم جهانی ایران و فشار اقتصادی بیشتر بر ایران انجام‌شده است و همچنین وزیر خارجه آمریکا این اقدام بی‌شرمانه و سخیف را زمینه ثبات بیشتر در جهان اعلام کرده است.

وی بابیان اینکه موفقیت‌های سپاه در داخل و خارج کشور بسیار پررنگ است، تشریح کرد: مبارزه با تروریست از القاعده تا داعش، جلوگیری از تجزیه منطقه از ایران، عراق، سوریه و...، تشکیل نیروهای مردمی با محوریت سپاه در کشورهای منطقه در حمایت از حریم حرم، احیای روحیه خودباوری در منطقه، امدادرسانی به زلزله‌زدگان و سیل‌زدگان، سرکوب کودتاهای مختلف و... از برکات سپاه است.

امام‌جمعه خلیل‌آباد با تأکید بر اینکه حضرت امام (ره) فرموده‌اند که اگر سپاه نبود کشور هم نبود، افزود: نقش سپاه در جنگ تحمیلی، فتنه‌های داخلی دشمن، بازدارندگی دفاعی کشور، مهار تحریم‌ها، مقابله با جنگ اقتصادی، مقابله با جنگ فرهنگی و... نیز حائز اهمیت است.

 

وی در ادامه با اشاره به سنت چراغ و برات در خلیل‌آباد، ابراز کرد: اینکه ایام چراغ و برات در خلیل‌آباد با چه روشی صورت گیرد توسط یک خرد جمعی از روحانیون، معتمدین، بزرگان شهر و برخی از مردم صورت گرفته است.

حجت‌الاسلام ناهیدی همچنین در پایان خاطرنشان کرد: مردم می‌توانند هرروز بر سر مزار اموات خود حضورداشته باشند ولی اینکه هزینه‌های زیادی که برای حضور بر سر مزار در ایام چراغ برات انجام می‌شود که مزاحمت‌هایی برای دیگران دارد، قابل‌قبول نیست و امیدواریم اصلاح شود.

انتهای پیام/