به گزارش صبح توس؛  حجت الاسلام محمدرضا عصمتی در آئین خطبه های این هفته نماز جمعه تربت حیدریه اظهار کرد: انتظار و فرج حضرت بقیه الله الاعظم(عجل الله) کلید همه قفل ها و مشکلات امت اسلامی و به معنای واقعی کلمه نگاه خوش بینانه به آینده است.

وی تصریح کرد: دو رکن اساسی انتظار فرج یعنی انسان های خداجو با معنویت و عبادت در برابر خدا و مبارزه با طاغوت و مستکبرین هستند که برای ظهور ولی خدا زمینه سازی می کنند.

امام جمعه تربت حیدریه گفت: انتظار فرج در حقیقت آرمان انبیا و اولیای الهی است که مردم بر اساس دو شاخصه معنویت و عدالت تحت پرچم یک انسان الهی جمع شده و با مبارزه طاغوت نظام سلطه و مستکبران را از بین خواهند برد.

رییس حوزه علمیه مرحوم هراتی بیان داشت: انتظار فرج یعنی تشکیل یک نظام اسلامی که در پی آن دولت اسلامی و جامعه اسلامی به معنای واقعی انسانهای پایبند به آرمان ها و ارزشها تربیت کند و با تحکیم جبهه و هسته های مقاومت حزب مستضعفین یعنی همان حزب الله بر مستکبران چیره شوند.

خطیب جمعه تربت حیدریه تاکید کرد: این بدان معناست که انسان های مومن و مدیر و ارزشی بر دنیا حاکم شوند و جامعه را به سمت خدا و ارزشهای والای الهی و انسانی هدایت کنند.

امام جمعه تربت حیدریه همه این اقدامات را متوجه زمینه سازی دانست و گفت: پیروزی انقلاب اسلامی و مقاومت چهل ساله برابر نظام سلطه در برابر تهدیدات و تحریم ها و تشکیل هسته های مقاومت از این دست زمینه سازی ها برای فرج امام زمان (عجل الله) است.

انتهای پیام/