به گزارش صبح توس؛ مصطفی اسدی شب گذشته در نخستین نشست شورای آموزش‌وپرورش شهرستان خلیل‌آباد در سال 98 اظهار داشت: سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش سال‌هاست که در حال اجرا است و قابلیت این را دارد که تمام ظرفیت‌های آموزش‌وپرورش در آن دیده شود.

وی بابیان اینکه سند تحول یک سند مبتنی بر عقاید و مسائل ایدئولوژیک است، تشریح کرد: مسائل پرورشی تربیتی بر آموزشی برتری دارد و سند تحول بنیادین یک سند آسمانی و مبتنی بر مسائل عقیدتی است و تمام دستگاه‌ها مکلف هستند در جهت اجرای سند تحول بنیادین در خدمت آموزش‌وپرورش باشند.

معاون سوادآموزی مدیرکل آموزش‌وپرورش خراسان رضوی با تأکید بر اینکه ما همه مدیون معلم خود هستیم و هیچ شخصی نمی‌تواند در این دنیا جای معلم را بگیرد، ابراز کرد: باید نقش و منزلت کم‌رنگ شده معلمان را احیا کنیم.

وی با شاره به اینکه اکثر مراکز یادگیری سوادآموزی در سطح استان مربوط به حوزه بانوان است و به بحث مهارت‌آموزی مشغول هستند، افزود: ۷ هزار نفر از بانوان در مراکز یادگیری به فراگیری سواد و احکام قرآن و نماز و مهارت‌های اشتغال مشغول هستند.

اسدی بابیان اینکه عقد تفاهم‌نامه با دستگاه‌ها نیز در دستور کار نهضت سوادآموزی است، اظهار کرد: کلیه آموزش‌دهندگان و نو سوادان نیز می‌توانند از ظرفیت کتابخانه‌ها به نحو احسن استفاده کنند.

وی با تأکید بر اینکه شهرستان خلیل‌آباد در سال گذشته ۱۵۶ درصد عملکرد پوشش و جذب دارد و رتبه دوم استان را به خود اختصاص داده است، تصریح کرد: خلیل‌آباد چهاردهمین شهرستان باسواد در استان است.

این مقام مسئول بابیان اینکه خلیل‌آباد تنها شهرستانی است که جمعیت روستایی باسوادش ۸۳.۴ است، اذعان کرد: آمار باسوادی خلیل‌آباد ۹۷.۶ است که از میانگین استانی بالاتر است.

 

کمک 7 میلیون تومانی معلمان خلیل‌آبادی به مناطق سیل‌زده

محمود روشندل در این نشست اظهار داشت: ۷ میلیون تومان از حقوق معلمان خلیل‌آبادی به سیل‌زدگان اختصاص پیدا کرد و کمک‌های غیر نقدی نیز جمع‌آوری‌شده است.

وی بابیان اینکه در سعدالدین دو مدرسه در حال ساخت است، خاطرنشان کرد: نگران مدرسه نقاب هستیم و یکی از بدترین مدارس تخریبی شهرستان است.

مدیر آموزش‌وپرورش خلیل‌آباد با اشاره به اسکان مسافران نوروزی، تصریح کرد: خلیل‌آباد نیز یکی از شهرهایی بود که در ایام نوروز به مسافران و زائران خدمات‌دهی داشت و ۱۲ اتاق و ۸۰ تخت برای مسافران در نظر گرفته بودیم که ۲۴۸ نفر در این مدارس اسکان داده شدند.

وی بابیان اینکه مسافرانی بودند که خلیل‌آباد را برای سال سوم در برنامه سفر خود قرار داده بودند، اذعان کرد: مدارس، سالن‌های ورزشی و اردوگاه شهید جعفریان نیز در این ایام برای اسکان اضطراری آماده‌باش بودند.

 

 

نهضت سوادآموزی می‌تواند در رونق تولید مؤثر باشد

مجتبی شاکری در این مراسم بابیان اینکه ۹۸ درصد جمعیت شهرستان باسواد هستند، عنوان کرد: چند روستای شهرستان نیز به‌عنوان روستاهای پاک هدف‌گذاری شده‌اند که یکی از آیتم‌های آن محو بی‌سوادی است.

وی با تأکید بر اینکه بخشداران، دهیاران خانه‌های بهداشت و... باید در محو بی‌سوادی با نهضت سوادآموزی همکاری لازم را داشته باشند، تشریح کرد: جامعه عاری از بی‌سواد نیز جامعه عاری از آسیب‌های اجتماعی را به دنبال دارد.

فرماندار خلیل‌آباد بابیان اینکه مجموعه نهضت سوادآموزی می‌تواند در رونق تولید مؤثر باشد، خاطرنشان کرد: از اعتبارات حوزه اشتغال شهرستان در بحث مهارت‌آموزی سوادآموزی تعلق خواهد گرفت و شهرستان خلیل‌آباد باید عاری از بی‌سوادی باشد.

انتهای پیام/