به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام نصرالله پژمان‌فر، نماینده مردم مشهد و کلات صبح امروز پس از بازدید از مناطق سیل زده شهرستان کلات در جمع خبرنگاران اظهار کرد:با هماهنگی اداره کل راه و شهرسازی و کمیته امداد امام خمینی (ره) و فرمانداری شهرستان کلات، اراضی تحت تملک اداره‌کل راه و شهرسازی که در محدوده شهر کلات قرار دارد به میزان یکصد خانوار ویژه شهروندان سیل زده‌ای که نیاز به اسکان داشته و برای رهایی از مخاطرات سیل نیاز به جابجایی دارند، تحویل داده می‌شود و اداره کل کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز اقدام به ساخت مسکن این عزیزان خواهد کرد.

وی با بیان اینکه  برای ۲۰۰ خانوار سیل زده کلات مسکن ساخت می شود افزود: همچنین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز تسهیلات ویژه شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر به مبلغ ۵۰ میلیون تومان به اضافه ۱۲ میلیون تومان بلاعوض برای شهر کلات و برای شهرستان کلات نیز تسهیلات ویژه مسکن روستایی در نظر می‌گیرد.

پژمانفر تصریح کرد: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان نیز برای مرمت، حصارکشی و ایجاد کانال مسجد جامع شهر کلات برآورد ۳۵۰ میلیون تومان را کرده است که قول آغاز عملیات اجرایی را ظرف مدت کوتاهی بعد از خارج کردن گل و لای را اعلام کردند.

نماینده مردم مشهد ادامه داد: همچنین بر تقویت عملیات لایروبی بستر رودخانه‌های شهرستان و ایجاد دیوار ساحلی از جمله ورودی شهر کلات که ورودی اصلی مرکز این شهر است، تاکید شد.

وی خاطرنشان شد: متاسفانه به دلیل کمبود امکانات لجستیکی پس از چند روز از وقوع سیل، جاده‌های عشایری بازگشایی نشده است که با پیگیری‌هایی که از مدیران استانی و ملی صورت گرفت، در روزهای آینده این مسئله نیز تعیین تکلیف خواهد شد.

 پژمانفر گفت: وجود نقاط کور مخابراتی از جمله دغدغه‌های مردم شهرستان کلات به بنده بود که با تماس به مدیرعامل مخابرات استان قرار بر این شد، در گزارشی نقاط کور به بنده اعلام شود که در استان و ملی پیگیری‌های بیشتر و جدی‌تری صورت گیرد.

نماینده مرد مشهد و کلات اظهار کرد: همچنین مقرر شد مطالعات آب‌های سطحی در اختیار دستگاه‌های اجرایی به ویژه اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری قرار گیرد و اگر نیاز به تکمیل دارد ردیف بودجه‌ای در نظر گرفته شود.

وی بیان کرد: متاسفانه مطلع شدم تنها شعبه بانک رفاه شهرستان کلات به باجه تبدیل شده و این حداقل امکانات هم در چند روزهای آینده جمع‌آوری می‌شود که با پیگیری از مدیرعامل بانک رفاه کشور از این اقدام در جهت رفاه و آسایش مردم جلوگیری شد.

انتهای پیام/