به گزارش صبح توس؛ علیرضا رزم حسینی صبح امروز در مراسم رژه که به مناسبت روز ارتش برگزار شد، گفت: امروز روز بزرگی برای امنیت ایران است و کارنامه درخشان ارتش، حکایت از توانمندی و وفاداری این نیرو دارد.

استاندار خراسان رضوی حضور ارتش در آغازین روزهای جنگ و فداکاری آنان را جزو افتخارات درخشان ارتش کشور و استان دانست و متذکر شد: امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران سه خصلت متمایز نسبت به‌دیگر ارتش‌های جهان دارد، اولین آن این است که فرمانده‌ای دارند که مرجع تقلید آنان است، یک فرمانده نظامی صرف نیست و فرمان او نه‌یک فرمان نظامی بلکه یک تکلیف الهی است.

وی اضافه کرد: کدام ارتش را در دنیا سراغ دارید که به‌فرمان خدا و به‌فرمان ولی فقیه خود به‌میدان جنگ برود.

رزم حسینی ادامه داد: دومین خصوصیت ارتش ما، مکتبی بودن آن است، ما برای آرمان‌های انقلاب خود دفاع می‌کنیم و ارتش ما برای مکتب اسلام در حال دفاع است و هم اکنون نیروهای مسلح‌مان، محتوای اسلامی و متکبی دارد.

استاندار خراسان رضوی خصوصیت سوم ارتش را مردمی بودن و حرکت به‌پشتوانه مردمی ارتش خواند و افزود: همه مردم ارتش را دوست می‌دارند.

وی بیان کرد: سربازان این مرز وبوم همه‌جا نماد وطن هستند و افتخار می‌کنند که برای دفاع از این ملت و کشور لباس رزم به تن می‌کنند.

رزم حسینی با بیان اینکه مردمی بودن به‌این معنا است که امروز که مردم با سیل دست و پنجه نرم می‌کنند، ارتش حضور دارد، یادآور شد: در همه جای جهان زمانی که اتفاقی رخ می‌دهد، تنها سه روز اقدام به‌کمک‌رسانی می‌کنند، اما در ایران بیش از 20 روز است که مردم، طلاب، نیروهای مسلح، دانشجویان و دولت مشغول خدمت‌رسانی به‌مردم سیل‌زده هستند.

وی با بیان این موضوع که خراسان رضوی معین کمک‌رسانی به‌ گلستان شناخته شده است؛ ادامه داد: به‌واسطه کمک‌هایی که شده، گلستان امروز آماده بازسازی است.

استاندار خراسان رضوی ضمن بیان اینکه در سایه امنیت می‌توان به‌آبادانی و ایجاد شغل پایدار پرداخت، تصریح کرد: باید دست در دست هم  برای کار و تلاش همدل و همراه باشیم.

رزم‌حسینی در بخش دیگری از سخنان خود به‌ظرفیت‌های بالای این استان در حوزه اقتصادی اشاره و خاطرنشان کرد: توسعه و فعالیت فرهنگی در سایه امنیت محقق می‌شود.

وی با تاکید بر این نکته که امروز نظام جمهوری اسلامی به‌تقویت اقتصادی نیاز دارد، بیان کرد: چنانچه دشمنان تحریمی اعمال می‌کنند، به‌این دلیل است که فکر می‌کنند ایران ضعیف است.

استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: با توجه به‌این میزان از ظرفیت و همچنین حضور امام رضا(ع) در استان، نباید با آسیب اجتماعی مواجه باشیم، میلیون‌ها زائری که به‌عشق امام رضا(ع) به‌استان می‌آیند، به‌این دلیل است که می‌خواهند خراسان رضوی را نمونه ببینند.

رزم‌حسینی تاکید کرد: یقین بدانید در سایه همدلی، یک بیکار یا مشکل فرهنگی در استان نخواهیم داشت.

انتهای پیام/